شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125222 | |

نمایش «بی‌تابستان» به نویسندگی و کارگردانی امیررضا کوهستانی اجراهای خود را در بخش اصلی فستیوال آوینیون آغاز کرد.

نمایش «بی‌تابستان» به نویسندگی و کارگردانی امیررضا کوهستانی اجراهای خود را در بخش اصلی فستیوال آوینیون آغاز کرد.

نمایش «بی‌تابستان»(Summerless) جدیدترین تولید گروه تئاتر «مهر» به نویسندگی و کارگردانی امیررضا کوهستانی است که به عنوان یکی از آثار شرکت‌کننده در بخش اصلی هفتاد و دومین فستیوال بین‌المللی آوینیون اجراهای خود را آغاز کرده است. این نمایش در این فستیوال 7 اجرا خواهد داشت.

گروه تئاتر «مهر» در سال ۱۳۹۵ با نمایش «شنیدن» نخستین گروه تئاتری ایرانی بود که در بخش اصلی فستیوال آوینیون حضور پیدا کرد و این برای دومین بار است که گروهی از ایران در بخش اصلی این فستیوال حضور دارد. این جشنواره هر ساله در شهر آوینیون کشور فرانسه برگزار می‌شود.

داستان جدیدترین نمایش کوهستانی در یک مدرسه ابتدایی اتفاق می‌افتد و سعید چنگیزیان، لیلی رشیدی و مونا احمدی بازیگران این نمایش‌ هستند. پیش‌تر کوهستانی با چنگیزیان در نمایش‌های «اتوپیاها»، «۱۷دی کجا بودی؟» و «ایوانف» همکاری کرده بود، مونا احمدی را هم پیش از این در نمایش «شنیدن» به عنوان بازیگر کنار خود داشت اما برای لیلی رشیدی «بی‌تابستان» نخستین تجربه همکاری با کوهستانی است. از عوامل این نمایش می‌توان به محمدرضا حسین‌زاده دستیار کارگردان، برنامه‌ریز و مدیر تولید، شهریار حاتمی طراحی صحنه، شیما میرحمیدی طراحی لباس، علی شیرخدایی و داود صدری طراحی و اجرای ویدئو، آنکیدو دارش ساخت موسیقی، رضا خاکساری و رضا مصطفی‌پور و بهارک خاوری گروه کارگردانی و روح‌الله زندی‌فرد مشاور رسانه‌یی اشاره کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران