شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 124657 | |

در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم کارلووی واری تیم رابینز از ترامپ به عنوان هیولا یاد کرد

 

در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم کارلووی واری تیم رابینز از ترامپ به عنوان هیولا یاد کرد. به گزارش ورایتی، پنجاه‌وسومین دوره جشنواره فیلم کارلووی واری روز جمعه با حرکات نمایشی ژیمناستیک، آتش‌بازی و فراخوانی برای دست به عمل زدن از سوی تیم رابینز شروع به کار کرد.  در مراسم افتتاحیه این جشنواره که با حضور تیم رابینز بازیگر و کارگردان امریکایی انجام شد، وی ترامپ را برای رفتار خشونت‌آمیز با کودکان پناهنده مورد خطاب قرار داد و به انقلاب مخملی چک به رهبری واسلاو هاول در سال ۱۹۸۹ ادای احترام کرد. وی تاکید کرد که درست مثل زمانی که مردم در گروه‌های بزرگ در پراگ حاضر شدند تا خواستار پایان کمونیسم شوند، امروز هم دنیا به چنین مردانی نیاز دارد.

او با یادآوری فیلم «بازگشت به آینده» محصول ۱۹۸۵ و تلاش ناموفق خودش برای به دست آوردن نقش اصلی آن اعتراف کرد که این روزها با خواندن اخبار، تصویری از یک «بچه هیولای زودرنج و پر ادعا» در ذهنش تداعی می‌شود. بازیگر «رستگاری در شائوشنگ» یادآور شد که مفهوم سفر در زمان که در این فیلم مطرح شد، امروز بیش از پیش مورد توجه است، چراکه تنی چند از آنهایی که در قدرت هستند، می‌خواهند امریکا را به عقب و به دهه ۱۹۵۰ بازگردانند. او با ادامه صحبت‌هایش از فیلمسازان خواست برای حقیقت بجنگند و داستان‌هایی قوی تولید کنند نه اینکه تسلیم «عروسک‌های پروپاگاندا» و «جهان مارول» بشوند. او به هنرمندان چنین خطاب کرد: مقاومت کنید، مقاومت کنید، مقاومت کنید.

در مراسم افتتاحیه فستیوال فیلم کارلووی واری همچنین به میلوش فورمن کارگردان نامی چک که ماه آوریل درگذشت، ادای احترام شد. حاضران در مراسم به افتخار مردی که به قول جیری بارتوسکا رییس جشنواره، کشورش را با یک چمدان ترک کرد و با دو اسکار بازگشت، کف زدند.

جشن فیلم کارلووی واری تا ۷جولای ادامه خواهد داشت. تیم رابینز به عنوان میهمان در همه طول هفته در این جشنواره حضور خواهد داشت و حتی ۴ جولای با گروه موسیقی‌اش در خارج از پراگ برنامه اجرا می‌کند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران