شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 124505 | |

«شهرام ناظری» به همراه «اسین چلبی» نواده بیست و دوم مولانا و رییس بنیاد جهانی مولانا به زیارت آرامگاه «بایزید بسطامی» در شهر بسطام و بارگاه «ابوالحسن خرقانی» در خرقان رفت و شعری از مولانا را اجرا کرد.

«شهرام ناظری» به همراه «اسین چلبی» نواده بیست و دوم مولانا و رییس بنیاد جهانی مولانا به زیارت آرامگاه «بایزید بسطامی» در شهر بسطام و بارگاه «ابوالحسن خرقانی» در خرقان رفت و شعری از مولانا را اجرا کرد.

این خواننده به درخواست اسین چلبی، شعر «سینه خواهم شرحه شرحه از فراق/ تا بگویم شرح درد اشتیاق‌» را از دفتر اول مثنوی معنوی در آرامگاه شیخ «ابوالحسن خرقانی» اجرا کرد.

او سپس گفت: پس از زیارت آرامگاه این دو بزرگوار، از این سرچشمه عظیم حکمت خسروانی که از «بایزید بسطامی» و «ابوالحسن خرقانی» تراوش شده است، سیراب شدم و این واقعا بزرگ‌ترین هدیه‌یی است که خداوند به شما ارزانی داده است که در دامان این مقدسین واقعی و نه زهدفروشان حضور دارید و این خیلی افتخار بزرگی است. ‌ای کاش بیشتر به «بایزید بسطامی» و شیخ «ابوالحسن خرقانی» رسیدگی شود. ناظری ادامه داد: ‌ای کاش که در حد یک هزارمی که در حق «بایزید بسطامی» و شیخ «ابوالحسن خرقانی» بود به آنان رسیدگی می‌شد، ‌ای کاش این اشتیاق مردم را می‌دیدند و واقعا در همین محل یک تدارک و برنامه‌ریزی دیده می‌شد که واقعا مردم با این همه اشتیاق و عشقی که دارند حداقل یک ذره از این مکان بهره‌مند شوند.

مجید پازوکی دبیر همایش میراث جهانی شاهرود، بسطام، خرقان و مدیر دفتر انجمن ملی دوستداران حافظ دفتر شاهرود، عبدالمهدی مستکین استاد دانشگاه و مدیر بخش فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو، منصور پایمرد رییس هیات‌مدیره انجمن ملی دوستداران حافظ، علی‌اشرف صادقی استاد زبان‌شناس، ادیب از چهره‌های ماندگار کشور و عضو فرهنگستان ادب فارسی، فروزنده اربابی نماینده بنیاد بین‌المللی مولانا در ایران، اکبر ایرانی مدیرعامل موسسه میراث مکتوب، مجدالدین کیوانی مترجم و عضو شورای علمی دائره‌المعارف بزرگ اسلامی، ناهید تیموری تهیه‌کننده سینما و مهران محمدی مدیرعامل انجمن دوستداران حافظ و جمعی از علاقه‌مندان به فرهنگ و ادب و عرفان در زیارت آرامگاه عارف گرانقدر شیخ «بایزید بسطامی» در شهر بسطام و بارگاه عارف نامدار ایرانی شیخ «ابوالحسن خرقانی» در دهستان خرقان، شهرام ناظری و اسین چلبی را همراهی کردند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران