شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 124426 | |

روح‌الله جعفری قصد دارد از اواخر تیر ماه نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» را در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر به صحنه ببرد. روح‌الله جعفری، سرپرست گروه تئاتر «گیتی»

روح‌الله جعفری قصد دارد از اواخر تیر ماه نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» را در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر به صحنه ببرد. روح‌الله جعفری، سرپرست گروه تئاتر «گیتی» بعد از 4سال که از آخرین اجرایش می‌گذرد، قصد دارد اواخر تیر ماه نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» را در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر به صحنه ببرد.

این نمایش نوشته ماتئی ویسنی یک با ترجمه اصغر نوری و دراماتورژی و کارگردانی روح‌الله جعفری روایت برهه‌یی از زندگی کارگردانی است که در روسیه اجازه‌ اجرای نمایش به او داده نمی‌شود. آخرین اجرای عمومی روح‌الله جعفری در مقام کارگردان نمایش «من چه جوری ممکنه یه پرنده باشم؟» بود که در سال ۹۲ در سالن چهارسو تئاتر شهر به صحنه رفت. عوامل و بازیگران این اثر نمایشی به زودی معرفی خواهند شد. از این مدرس و پژوهشگر با کتاب «گروه هنر ملی از آغاز تا پایان 1357-۱۳۳۵» در بهمن ‌ماه ۹۶و در سی و پنجمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در گروه هنر و در بخش هنرهای نمایشی تجلیل

به‌ عمل آمد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران