شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 124424 | |

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار با رکورد دعوت از ۹۲۸نفر از سینماگران فعال از سراسر جهان از 3 چهره ایرانی برای پیوستن به این نهاد سینمای دعوت به عمل آورد.

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار با رکورد دعوت از ۹۲۸نفر از سینماگران فعال از سراسر جهان از 3 چهره ایرانی برای پیوستن به این نهاد سینمای دعوت به عمل آورد.

۹۲۸ فرد دعوت شده برای عضویت در آکادمی اسکار نقش موثری در صنعت سینما ایفا کرده‌اند و در صورتی که این دعوت را بپذیرند به عضویت این آکادمی در سال ۲۰۱۸ در خواهند آمد.

حسین جعفریان، فیلمبردار فیلم‌ برنده اسکار «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی همچنین فیلم «سارا و آیدا» در شاخه تصویربرداری برای عضویت در آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار دعوت شده‌ و علی عسگری و فرنوش صمدی، سازندگان دو فیلم کوتاه «نگاه» و «سکوت» نیز به عضویت در بخش «فیلم کوتاه و انیمیشن بلند» درخواهند آمد. عباس کیارستمی آخرین چهره ایرانی بود که روز ۱۰تیر ۱۳۹۵ برای عضویت در اکادمی اسکار دعوت شد اما فرصت نکرد به دعوت این نهاد سینمایی پاسخ دهد و 4روز بعد در سن ۷۶سالگی در پاریس درگذشت. از میان مجموع ۹۸۲ چهره دعوت شده برای پیوستن به آکادمی اسکار در سال ۲۰۱۸، ۴۹درصد زن و ۳۸درصد رنگین پوست هستند که در جهت سیاست‌های آکادمی برای افزایش تنوع نژادی و جنسیتی در این نهاد سینمایی است. سال گذشته در مجموع ۷۷۴چهره برای عضویت در آکادمی اسکار دعوت شدند اما شمار دعوت‌شدگان امسال با حدود ۲۰درصد افزایش رکورد جدید به ثبت رساند.

انتخاب نامزدها و برندگان جوایز اسکار توسط اعضای آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک صورت می‌گیرد. آکادمی دارای بیش از ۶۰۰۰ عضو از دست‌اندرکاران صنعت سینما است. با وجود اینکه اکثر اعضای آکادمی در ایالات متحده آمریکا ساکن هستند، اما بسیاری از اعضای آکادمی دارای ملیت‌های متعددی هستند و در کشورهای مختلفی ساکن هستند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران