شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 124265 | |

این روزها در تمام رسانه‌ها به بحران مهاجران پرداخته می‌شود، از مهاجران آواره در آب‌های مدیترانه تا فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ که منجر به جدایی والدین و فرزندان مهاجران خواهد شد.

 دالاس مورنینگ نیوز:

 این روزها در تمام رسانه‌ها به بحران مهاجران پرداخته می‌شود، از مهاجران آواره در آب‌های مدیترانه تا فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ که منجر به جدایی والدین و فرزندان مهاجران خواهد شد. صفحه اول این روزنامه نیز به مخالفت‌ها با خروج مهاجران غیرقانونی از امریکا منتشر کرده است. طبق این گزارش صدها نفر از معترضان با برپایی راهپیمایی در تگزاس نسبت به سیاست اخیر دولت ترامپ در قبال مهاجران خارجی اعتراض کردند. به گزارش دالاس مورنینگ‌ نیوز در حالی که دولت ترامپ با اتخاذ سیاست‌های سختگیرانه مهاجرتی در مرز مکزیک، کودکان را از والدین مهاجرشان جدا می‌کنند، صدها نفر از معترضان با برپایی تظاهرات در منطقه مک آلن ایالت تگزاس نسبت به این اقدام دولت امریکا اعتراض کردند و برای لحظاتی راه را بر یک دستگاه اتوبوس حامل مهاجران مسدود کردند. تظاهرات‌کنندگان علیه ماموران گارد مرزی امریکا شعار «شرم بر شما باد» و «مهاجران را آزاد کنید» سر دادند. بر اساس این گزارش از آغاز اجرای سیاست‌های دولت ترامپ در ماه مه ‌علیه مهاجران خارجی موسوم به «عدم مدارا و تحمل» بیش از 2300کودک از خانواده‌های خود جدا شده‌اند. تظاهرات‌کنندگان سیاست‌های مهاجرتی دولت ترامپ را به ‌شدت محکوم کردند. نمایندگان دموکرات امریکا نیز تاکید کردند که هنوز متقاعد نشده‌اند که دولت ترامپ واقعا طرحی برای رساندن مجدد کودکان به خانواده‌های خود داشته باشد.

 رپابلیکا:

این روزنامه در صفحه اول خود خبر از وعده کمک ماکرون به مهاجران سرگردان در آب‌های مدیترانه منتشر کرد. طبق این گزارش مقام‌های ارشد اتحادیه اروپا دیروز (یک‌شنبه) در حالی در بروکسل تشکیل جلسه دادند که بر عمق اختلافات‌شان در موضوع مهاجرت افزوده شده است. آن طور که گفته شده نشست امروز مقام‌های گروهی از کشورهای اروپایی تلاش دیگری برای حل بحران سه ساله مهاجرت است که به یکی از چالش‌های اروپا تبدیل شده است. رییس‌جمهوری فرانسه هشدار داد، کشورهایی که در اتحادیه اروپا جلو ورود پناهجویانی را که وضعیت پناهندگی آنها ثابت شده است، بگیرند باید مورد تحریم واقع شوند. به گزارش رپابلیکا امانوئل ماکرون رییس‌جمهوری فرانسه اعلام کرد، راهکار حل مساله مهاجرت و پناهجویان باید در چارچوبی هماهنگ و دوجانبه و نه یک‌جانبه طرح شود. به گفته ماکرون پاریس نمی‌تواند شرایطی را بپذیرد که در آن برخی کشورها از انسجام اتحادیه اروپا بهره گرفته و در عین حال وقتی مسائل مربوط به پناهجویان مطرح می‌شود، از خودشان خودخواهی ملی نشان دهند. در روزهای گذشته نیز رییس‌جمهوری فرانسه و نخست‌وزیر لیبی پس از یک گفت‌وگوی تلفنی درباره نظارت بر ورود مهاجران به کشورهای اروپایی به خصوص فرانسه به توافق رسیدند. طبق گزارش‌هایی که پیش از این منتشر شده بود، مهاجران عمدتا در کشورهایی مانند یونان و ایتالیا ساکن هستند که از مدت‌ها قبل تحت فشار ورود مهاجران بوده‌اند. بسیاری از آنها هم در کشورهایی مانند آلمان و سوئد مستقر هستند به امید اینکه زندگی جدیدی را آغاز کنند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران