شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 124177 | |

دبیر جایزه قلم زرین کاندیداهای این جایزه ادبی در بخش داستان کودک و نوجوان را معرفی کرد.

دبیر جایزه قلم زرین کاندیداهای این جایزه ادبی در بخش داستان کودک و نوجوان را معرفی کرد.

به گزارش مهر، وجیهه سامانی دبیر شانزدهمین دوره جایزه قلم زرین درباره پایان این دوره از داوری‌ها اظهار داشت: تمام گروه‌های پنج‌گانه در هفته جاری جلسه نهایی خود را برگزار و کتاب برگزیده خود را اعلام می‌کنند.

او با اشاره به برگزاری آخرین جلسه داوری گروه داستان کودک و نوجوان افزود: این جلسه در روز چهارشنبه ٣٠ خردادماه در محل انجمن قلم و با حضور سه داور محترم این گروه و بنده برگزار شد که طی دو ساعت بحث و تبادل نظر و جمع‌بندی امتیازات، از میان کلیه آثار چاپ شده در سال ٩٦ در حوزه داستان کودک و نوجوان که طبق لیست دریافتی از خانه کتاب ٩٤٦ عنوان کتاب بود، آثار زیر به عنوان کاندیدای دریافت جایزه قلم زرین انتخاب و معرفی شد: ١-پرواز با پاراموتور را دوست دارم؛ علی آرمین؛ نشر جمکران ٢-روایتی ساده از ماجرایی پیچیده؛ ابراهیم حسن‌بیگی؛ نشر سوره مهر ٣-شاخ دماغیها؛ عذرا موسوی؛ نشر شهرستان ادب ٤-باغ خرمالو؛ هادی حکیمیان؛ نشر شهرستان ادب.

وجیهه سامانی ارزیابی داوران این بخش از آثار چاپ شده سال ٩٦ را چنین عنوان کرد: متاسفانه در بخش داستان کودک و نوجوان شاهد آثار چندان قوی و درخوری نبودیم. آثار به لحاظ کمی زیاد بودند، اما از نظر کیفی آثار چندان مطلوبی به چاپ نرسیده بود. یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های داوران در این بخش، کتاب‌هایی بود که بعد از سال‌ها تجدید چاپ شده بود، اما در شناسنامه کتاب چاپ اول درج شده بود. بسیاری از این آثار توسط داوران مطالعه و ارزیابی شد و بعدا متوجه شدیم که آثار متعلق به بیش از یک دهه قبل بوده که مجددا تجدید چاپ شده است و نکته جالب توجه اینجا بود که اتفاقا آثار قوی و خوبی در بین آنها به چشم می‌خورد، ولی متاسفانه از دور مسابقه کنار گذاشته شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران