شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123523 | |

نمایش «تئاتر قجری» به نویسندگی و کارگردانی داریوش رعیت از امروز چهارشنبه ۲۳خرداد در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌رود.

نمایش «تئاتر قجری» به نویسندگی و کارگردانی داریوش رعیت از امروز چهارشنبه ۲۳خرداد در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌رود. داریوش رعیت، نویسنده و کارگردان تئاتر درباره اجرای نمایش «تیاتر قجری» به مهر گفت: نمایش «تیاتر قجری» یک کمدی تراژدی است و در عین حال فضایی تاریخی دارد. البته این تاریخ بازنویسی شده و تلفیقی از واقعیت و تخیل است و به آخرین ماه‌های زندگی ناصرالدین شاه می‌پردازد.

او ادامه داد: در این نمایش انیس‌الدوله و اعتمادالسلطنه به مناسبت پنجاهمین سالگرد پادشاهی ناصرالدین شاه، قصد راه‌اندازی اندرونی و اجرای نمایشی شبیه به نمایش «در انتظار گودو» اثر ساموئل بکت را دارند. در واقع این نمایش بازشناختی دوباره از ناصرالدین شاه و تناقضاتی است که در وجود این شخص وجود داشته است. رعیت درباره گروه بازیگری، زمان و مکان اجرای نمایش «تیاتر قجری» هم گفت: در این نمایش پریزاد سیف، بهروز پوربرجی و پژمان علیپور به ایفای نقش می‌پردازند و اردوان کاویانی‌فرد نیز کار موسیقی نمایش را عهده‌دار است. قرار است «تیاتر قجری» از امروز چهارشنبه ۲۳خرداد، ساعت ۱۸ در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر اجرای عمومی خود را آغاز کند البته استثنائا روز جمعه ۲۵خرداد و به دلیل برگزاری مسابقه فوتبال تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ نمایش را ساعت ۱۷ اجرا می‌کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران