شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123443 | |

این روزنامه، در صفحه اول خود، با انتشار عکسی از ورود ترامپ به سنگاپور، گزارشی از حاشیه‌های نشست گروه هفت منتشر کرد. طبق گزارش فایننشال‌تایمز،

 فایننشال تایمز:

این روزنامه، در صفحه اول خود، با انتشار عکسی از ورود ترامپ به سنگاپور، گزارشی از حاشیه‌های نشست گروه هفت منتشر کرد. طبق گزارش فایننشال‌تایمز، رییس‌جمهوری امریکا شنبه شب درحالی نشست رهبران هفت کشور صنعتی جهان در کانادا را به مقصد سنگاپور ترک کرد که بر سر روابط بازرگانی بین‌المللی با برخی اعضای گروه هفت که نزدیک‌ترین متحدان واشنگتن به‌شمار می‌روند، دچار اختلاف‌نظر بود. آن‌طور که در این گزارش گفته شده، مشاور عالی اقتصادی رییس‌جمهوری امریکا، ترودو، نخست‌وزیر کانادا را عامل شکست نشست گروه هفت معرفی کرد. نخست‌وزیر کانادا بعد از خروج ترامپ از این کشور، در نشستی خبری گفته بود که به ترامپ هشدار داده است از یک جولای (10 تیر) در اقدامی تلافی‌جویانه، تعرفه‌هایی سنگین روی کالاهای امریکایی وضع خواهد کرد. این اقدام ترودو، ترامپ را بر آن داشت که در هواپیمایی که با آن عازم سفر به سنگاپور بود دست به توییت شود و امضای خود را از بیانیه پایانی نشست جی-7 پس بگیرد. ترامپ در صفحه توییتر خود نوشت: نخست‌وزیر کانادا در دیدارها، بسیار آرام و مطیع بود که تا آنجا را ترک کردم، به کنفرانس خبری برود و بگوید که «تعرفه‌های امریکا توهین‌آمیز است» و او «زیر بار نخواهد رفت.» بسیار ضعیف و فریبکارانه. تعرفه‌های ما نتیجه تعرفه‌های 270درصدی او بر محصولات لبنی است!

 وال‌استریت ژورنال:

دیروز صفحه اول تمام نشریات، به دیدار تاریخی دونالد ترامپ و رهبر کره‌شمالی اشاره داشت. وال‌استریت ژورنال نیز، در صفحه اول خود، به بررسی این دیدار پرداخت؛ دیداری که از مدت‌ها پیش، چالش‌های زیادی به‌دنبال داشته است. طبق گزارش این روزنامه، دونالد ترامپ و کیم جونگ‌اون برای یک دیدار تاریخی وارد سنگاپور شدند. آن‌طور که گفته شده، ساعاتی پس از ورود کیم جونگ‌اون رهبر کره‌شمالی به سنگاپور در روز یک‌شنبه، دونالد ترامپ رییس‌جمهوری امریکا نیز وارد این کشور شد. وظیفه استقبال از هر دو میهمان عالی‌رتبه در این روز به ویویان بالاکریشنا وزیر خارجه سنگاپور واگذار شده بود. طبق گزارش‌های منتشر شده، قرار است رهبران دو کشور امریکا و کره‌شمالی امروز، ۱۲ ژوئن در هتل مجللی در جزیره سنتوزا (Sentosa) با یکدیگر دیدار کنند.  پیش‌بینی می‌شود که این نشست تاریخی فرصت لازم را برای پایان دادن به نگرانی‌های بین‌المللی درباره تهدیدات هسته‌یی کره‌شمالی فراهم کند. آن‌طور که گفته شده، ترامپ با سفر به سنگاپور و دیدار با کیم جونگ‌اون قصد دارد، مقدمات خلع سلاح هسته‌یی یکی از سرسخت‌ترین دشمنان امریکا را فراهم آورد. این دیدار پس از کش و قوس‌های فراوان و یک بار لغو از سوی دونالد ترامپ، سرانجام برگزار می‌شود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران