شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123363 | |

عکس‌هایی از ۶۹ عکاس ایرانی و ۱۳ عکاس خارجی از ۲۸ کشور با هدف بهینه‌سازی مصرف و معرفی انرژی‌های نو در تالار روح‌الامینی باغ نگارستان افتتاح شد.

عکس‌هایی از ۶۹ عکاس ایرانی و ۱۳ عکاس خارجی از ۲۸ کشور با هدف بهینه‌سازی مصرف و معرفی انرژی‌های نو در تالار روح‌الامینی باغ نگارستان افتتاح شد.

مسعود مکاری دبیر جشنواره نگاه آبی اظهار کرد: این جشنواره با هدف فرهنگ‌سازی و بهینه‌سازی انرژی پاک کار خودش را آغاز کرده و نیازمند تعامل تمام دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌هاست. نخستین جشنواره به صورت ملی برگزار شد که ۳۶۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. امسال در دومین دوره جشنواره «نگاه آبی» ۶۱۲۰ اثر به دست ما رسید که در مجموع ۱۲۰ اثر در باغ نگارستان به نمایش گذاشته شده است. همچنین عکس‌هایی از ۲۵ عکاس در گالری در دانشگاه اسپانیا افتتاح می‌شود.

او ادامه داد: داوری دومین جشنواره «نگاه آبی» را محمود کلاری، مجتبی آقایی، نیکی کریمی، شادی غدیریان و نیکولای نیمان که از کارگردانان بزرگ فعال در حوزه محیط زیستی است، بر عهده داشته‌اند. دبیر جشنواره نگاه آبی همچنین درباره جوایز این دوره از جشنواره اظهار کرد: به سه نفر برگزیده در بخش موبایل مبلغ یک‌میلیون تومان، در بخش حرفه‌یی سه جایزه یک و نیم میلیون تومانی و در بخش بین‌المللی سه جایزه هزار، ۵۰۰ و ۲۵۰ دلاری به ترتیب برای نفرات اول تا سوم در نظر گرفته شده است.

مکاری همچنین اظهار کرد: سال گذشته از ۴۲۰ نقطه شهری برای این جشنواره اثر ارسال شده بود اما امسال از ۳۱ استان برای ما اثر ارسال شد و این جای خوشحالی دارد که این جشنواره توانسته جایگاه خود را در میان مردم پیدا کند. امین مختاری دبیر کانون «دایره آبی» دانشگاه تهران و دبیر هنری این جشنواره نیز بیان کرد: از ابتدای سال تحصیلی بعدی طرح‌هایمان را با ابعاد زیست محیطی شناسایی و معرفی می‌کنیم تا واسطه‌یی بین دانشجویان و مسوولان مربوطه شویم. امیدواریم کارها خوب پیش برود و بتوانیم جذب حمایت مالی را هم داشته باشیم. او ادامه داد: کانون «دایره آبی» یک کانون زیست محیطی است که درصدد است با ابزارهای هنری در زمینه محیط زیستی فرهنگ‌سازی کند. یکی از مهم‌ترین اقدامات این کانون برگزاری جشنواره «نگاه آبی» است. کانون «دایره آبی» در چند دانشگاه مختلف مثل تهران، دانشگاه هنر و امیرکبیر نیز فعالیت می‌کند. حتی این کانون در دانشگاهی در مادرید اسپانیا توسط یک دانشجوی ایرانی تاسیس شده است. ما از یک سال پیش تلاش می‌کنیم تا از طریق وزارت کشور کانون «دایره آبی» به عنوان یک NGO مجوز فعالیت بگیرد و از این طریق پایان‌نامه‌های دانشجویی را که طرح‌های محیط زیستی دارد را شناسایی و به مسوولان معرفی کنیم.

جشنواره «نگاه آبی» همزمان با اسپانیا از دیروز افتتاح شد. نمایشگاه تهران در محل تالار روح‌الامینی باغ موزه نگارستان تا ۳۰ خردادماه دایر است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران