شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 122574 | |

دیروز لغو دیدار ترامپ و رهبر کره‌شمالی در صدر اخبار رسانه‌ها قرار گرفت. طبق گزارشی که نیویورک‌تایمز در صفحه اول خود منتشر کرد،

  نیویورک‌‌تایمز:

دیروز لغو دیدار ترامپ و رهبر کره‌شمالی در صدر اخبار رسانه‌ها قرار گرفت. طبق گزارشی که نیویورک‌تایمز در صفحه اول خود منتشر کرد، ترامپ صبح پنج‌شنبه با انتشار نامه‌یی اعلام کرد، دیدار برنامه‌ریزی‌ شده او با کیم‌جونگ‌اون، رهبر کره شمالی برگزار نخواهد شد. آن طور که گفته شده این دیدار بنا بود روز ۱۲ماه ژوئن در سنگاپور برگزار شود. خبرگزاری رسمی کره شمالی بامداد جمعه به تصمیم رییس‌جمهور امریکا برای لغو دیدار با رهبر کره شمالی واکنش نشان داد. طبق گزارش نیویورک‌تایمز، ترامپ در نامه خود آورد:«من بسیار مشتاق بودم با شما در این دیدار باشم. اما متاسفانه به خاطر خشم عظیم و خصومت آشکاری که در بیانیه اخیرتان دیدم، احساس می‌کنم که درحال حاضر انجام این دیدار که از مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی شده، مناسب نیست.» کره شمالی نیز بامداد جمعه به تصمیم «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری امریکا برای لغو دیدار با «کیم‌جونگ‌اون» رهبر این کشور واکنش نشان داد. طبق گزارش رسانه‌های داخلی، کره شمالی گفته تصمیم ترامپ برای لغو دیدار با رهبر این کشور چیزی نیست که دنیا خواستار آن باشد. آن طور که گفته شده، ساعاتی پس از تخریب سایت آزمایش‌های هسته‌یی کره شمالی، رییس‌جمهور امریکا در نامه‌یی به رهبر کره شمالی لغو دیدار سران دو کشور که قرار بود 12ژوئن اتفاق بیفتد را اعلام کرد.

  تایمز:

این روزنامه نیز در صفحه اول خود علاوه بر اعلام خبر لغو دیدار ترامپ و «اون» گزارشی از تماس تلفنی یک‌ جوان روس با وزیر خارجه بریتانیا منتشر کرد. طبق این گزارش، یک جوان روس با معرفی خود به عنوان نخست‌وزیر ارمنستان، وزیر خارجه بریتانیا را 18دقیقه سر کار گذاشت. وزارت خارجه انگلیس پس از اینکه یک جوان روس به عنوان نخست‌وزیر ارمنستان 18دقیقه با وزیر خارجه انگلیس گفت‌وگو کرد، اعلام کرد که بوریس جانسون از دروغین بودن این گفت‌وگو آگاه شده و گفت‌وگوی تلفنی را قطع کرده است. وزارت خارجه بریتانیا اقدام جوان روس را کودکانه توصیف کرد اما هشدار داد مقررات امنیتی احتمالا نادیده گرفته شده‌اند. دو جوان روس که با نام لکسوس و ووان به کارهای شگفت‌انگیز دست می‌زنند، نوار صدای گفت‌وگوی خود با بوریس جانسون را روی اینترنت منتشر کردند. در این نوار یکی از جوانان روس که خود را نخست‌وزیر ارمنستان جا زده بود با بوریس جانسون درباره رفتار دولت بریتانیا با ولادیمیر پوتین و نیز دست داشتن روسیه در مسموم کردن یک مامور پیشین روسی گفت‌وگو می‌کند. در این نوار بوریس جانسون ابتدا انتخاب نخست‌وزیر جدید ارمنستان را تبریک می‌گوید و قول می‌دهد به دولت ارمنستان مشورت بدهد تا بتواند میان خواسته‌های غرب و روسیه توازن برقرار کند. سپس جوان روس به گفت‌وگو درباره نقش روسیه در مسمومیت مامور سابق روسیه می‌پردازد و به شوخی ابراز امیدواری می‌کند، روسیه او را نیز مسموم نکند. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران