شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 122496 | |

کارگردان نمایش «نوبت یعنی بعدی» با انتقاد از بی‌توجهی‌ها به نمایش خود که با موضوع دفاع مقدس است، گفت:

کارگردان نمایش «نوبت یعنی بعدی» با انتقاد از بی‌توجهی‌ها به نمایش خود که با موضوع دفاع مقدس است، گفت: متاسفانه مسوولان گله‌های زیادی برای مردم خرمشهر باقی گذاشته‌اند و من هم که با دغدغه شخصی این نمایش را اجرا کردم، شاید دیگر هیچ‌وقت سراغ این نوع کارها نروم.

مرتضی شاه‌کرم که این روزها نمایش «نوبت یعنی بعدی» را در تالار قشقایی تئاترشهر روی صحنه دارد، اظهار کرد: از آنجا که اهل خرمشهر هستم همیشه این دغدغه را داشتم که نمایشی درباره جنگ و خرمشهر اجرا کنم و بخشی از قصه این نمایش هم زندگی مادری را روایت می‌کند که به‌دنبال عضو برای بدن فرزندش می‌گردد، در حالی که بعد متوجه می‌شویم این مادر برای استخوان‌های برگشته از جنگ فرزندش به‌دنبال عضو است و در واقع یک نگاه ایثارگونه به این ماجرا را شاهد هستیم. او با اشاره به اینکه به موازات این قصه روایات دیگری هم در این نمایش اجرا می‌شود، به ایسنا گفت: من براساس دغدغه فردی خودم به دنبال اجرای نمایش بودم، اما الان به جایی رسیده‌ام که فکر می‌کنم دیگر هیچ‌وقت برای خرمشهر یا دفاع مقدس کاری اجرا نکنم چون با وجود اینکه نمایش خوبی را روی صحنه برده‌ام اما هنوز هیچ کدام از مدیران نیامدند تا نمایش را ببینند یا حتی یک «یاعلی» بگویند.

شاه‌کرم با قدردانی از پیمان شریعتی مدیر پیشین تئاترشهر که با همکاری او توانسته نوبت اجرا در تئاترشهر بگیرد، افزود: برای این اجرا یک سال و هشت ماه در نوبت بودم و اگر همکاری و لطف مدیر مجموعه تئاترشهر نبود اصلا کارم به اجرا نمی‌رسید. هر چند در زمان خوبی اجرا نمی‌کنیم و فقط

18 شب نمایش را روی صحنه می‌بریم. با این حال شاید برای جشنواره دفاع مقدس یک تک اجرا داشته باشیم ولی نکته قابل‌توجه این است که آن‌قدر برخی دوستان در این حوزه شعاری کار کرده‌اند که وقتی مخاطب می‌شنود نمایشی درباره دفاع مقدس اجرا می‌شود، گارد می‌گیرد و علاقه‌یی به تماشای آن ندارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران