شماره امروز: ۵۴۷

| | |

همسر ناصر چشم‌آذر درباره آثار منتشر نشده این آهنگساز و نوازنده تازه درگذشته و پخش آثار او از صداوسیما صحبت‌هایی را مطرح کرد.

همسر ناصر چشم‌آذر درباره آثار منتشر نشده این آهنگساز و نوازنده تازه درگذشته و پخش آثار او از صداوسیما صحبت‌هایی را مطرح کرد.

شیرین احمدلو همسر ناصر چشم‌آذر، اظهار کرد: تصمیم داریم آثار او را پیاده کنیم، اما باید کمی متمرکز شده و از داغ و مصیبتی که داریم خلاص شویم. سپس در یک فرصت مناسب آثار همسرم را به شکل حساب شده، مرتب می‌کنیم. او درباره اینکه برادرش (شاهد احمدلو، کارگردان) در مراسم بدرقه همسرش بیان کرده بود که چشم‌آذر را یک هفته پیش از فوتش به تلویزیون راه ندادند، اظهار کرد: ناصر چشم‌آذر متعلق به ایران بود، او از امریکا به ایران آمد تا عاشقانه، پیام خود را بدهد و رسالتش را به انجام برساند. تلویزیون را اینها راه انداختند. متاسفانه این هم یکی از آن مشکلات همیشگی و قدرنشناسی و بی‌مهری به او بود. احمدلو به ایسنا گفت: او مشکلی با پخش آثارش از صداوسیما نداشت. هنرمندی مانند چشم‌آذر در قید و بند این چیزها نبود و با عشق می‌گفت متعلق به همه است. ما دلیل اقدام آن شبکه را نمی‌دانیم که گفتند او ممنوع‌الورود است و این موضوعی جداست و هنرمند آثارش متعلق به مردم است.

همسر چشم‌آذر اضافه کرد: دلیل ورود پیدا نکردن او به تلویزیون، اعلام نشد اما دیگر مهم نیست. ناصر چشم‌آذر آن‌قدر وزنه سنگین بزرگی هست که نام و خاطرات او ثبت می‌شود. او در پایان گفت: هنرمند روحیه لطیف و آسیب‌پذیری دارد و وقتی قدر نبیند و بی‌مهری ببیند دلش می‌شکند. ما هم دیدیم که این اواخر معضلات و مشکلاتی که در روزگار وجود داشت، روی او سنگینی می‌کرد. ناصر چشم‌آذر جمعه، ۱۴ اردیبهشت‌ ماه بر اثر سکته قلبی درگذشت. او دی‌ ماه سال ۱۳۲۹ در خانواده‌یی اهل موسیقی متولد شد. این هنرمند علاوه بر ساخت قطعات مختلف، ساخت موسیقی‌های فیلم بسیاری ازجمله «هامون» (داریوش مهرجویی) و «خواهران غریب» (کیومرث پوراحمد) را در کارنامه کاری خود دارد که برای برخی آنها موفق به دریافت جایزه نیز شده است. «شب‌های تهران» و «باران عشق» ازجمله آثار او هستند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران