شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 122082 | |

کارگردان «لولیتا» با اشاره به انتخاب نام این نمایشنامه عنوان کرد، در اجرا تلاش شده است هر مخاطب تاویل شخصی خودش را از نمایش داشته باشد. بهنام احمدی کارگردان نمایش «لولیتا»

کارگردان «لولیتا» با اشاره به انتخاب نام این نمایشنامه عنوان کرد، در اجرا تلاش شده است هر مخاطب تاویل شخصی خودش را از نمایش داشته باشد. بهنام احمدی کارگردان نمایش «لولیتا» که به تازگی اجرای عمومی خود را در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر آغاز کرده است درباره اجرای این اثر نمایشی به مهر گفت: لولیتا اجرای خود را از ۲۰ اردیبهشت ماه آغاز کرده است و با وجودی که به صورت دو اجرایی در این سالن به صحنه می‌رویم و اجرای ما نیز همزمان با جشنواره تئاتر دانشگاهی بود از استقبال مخاطبان راضی هستم و خوشبختانه بازخوردهای خوبی هم دریافت کرده‌ایم. او درباره انتخاب نام لولیتا که یادآور رمانی به همین نام نوشته ولادیمیر ناباکوف است، اظهار کرد: اکثر مخاطبان ما در ابتدا فکر می‌کنند این نمایش اقتباسی از «لولیتا»ی ناباکوف است در حالی که انتخاب این نام برمی‌گردد به مفهوم اصلی کلمه لولیتا که به معنی دختران نوجوانی است که زود به بلوغ می‌رسند و ارتباطی با رمان ناباکوف ندارد اما در کانسپت اصلی ممکن است، شباهت‌هایی به «لولیتا» داشته باشد. احمدی افزود: این نمایش به شیوه رئالیستی روایت نمی‌شود و روایت زمان دایره‌واری دارد. در اجرا تلاش ما این بوده که به سمت فرم و تصویرسازی برویم و متن نمایش نیز در طول یک سال و نیمی که تمرین داشتیم، دچار تغییرات زیادی شد و نزدیک به

۱۱ بار مورد بازنویسی قرار گرفت. این کارگردان تئاتر درباره داستان و مضمون نمایش توضیح داد: قصه نمایش از جایی آغاز می‌شود که آدم‌ها برای اینکه از کابوس‌هایشان فرار کنند به یک جزیره پناه می‌برند؛ جزیره‌یی که قواعد و قوانین مخصوصی دارد. آنها در این جزیره مجبور می‌شوند برای اینکه دیگر کابوس نبینند، پلک‌هایشان را می‌برند که در این میان با اتفاق‌های دیگری روبه‌رو می‌شوند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران