شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 122081 | |

سرپرست گروه کر فلوت تهران در تشریح تازه‌ترین فعالیت‌های این مجموعه موسیقایی از تولید و انتشار آلبومی از کنسرت‌های اروپایی این گروه و یک آلبوم جدید دیگر خبر داد.

سرپرست گروه کر فلوت تهران در تشریح تازه‌ترین فعالیت‌های این مجموعه موسیقایی از تولید و انتشار آلبومی از کنسرت‌های اروپایی این گروه و یک آلبوم جدید دیگر خبر داد. فیروزه نوایی با اشاره به تازه‌ترین فعالیت‌های خود توضیح داد: طبق آخرین برنامه‌ریزی‌هایی که انجام دادیم، قرار بر این است آثار به صحنه رفته در کنسرت‌های اروپایی گروه کر فلوت تهران در قالب یک مجموعه موسیقایی شامل ۲ آلبوم در دسترس علاقه‌مندان قرار گیرد. البته غیر از این اثر یک آلبوم دیگر نیز به انتشار خواهد رسید که این آلبوم نیز شامل قطعاتی است که از مدت‌ها قبل نسبت به ضبط آنها اقدام کرده بودیم.

او ادامه داد: گروه کر فلوت تهران به سرپرستی من و رهبری ارکستر سعید تقدسی طی هفته‌های گذشته مجموعه کنسرت‌هایی را در شهرهای زوریخ، فلدکرش، گراتس و وین روی صحنه بردند که قرار است این مجموعه کنسرت‌ها در قالب آلبوم به علاقه‌مندان عرضه شود. در شب آخر نیز رضا ناژفر به عنوان سولیست کر فلوت را همراهی کرد. ضمن اینکه در یکی از این برنامه‌ها نصیر حیدریان رهبر ارکستر ایرانی و استاد دانشگاه گراتس اتریش به صورت افتخاری بخشی از کنسرت را رهبری کرد. سرپرست فلوت کر تهران درباره کیفیت این برنامه‌ها به مهر گفت: خوشبختانه به خاطر تمرین‌های جدی کر فلوت در این برنامه‌ها، کوک و موزیکالیته کر فلوت بسیار بهتر از برنامه ما در جشنواره فجر بود. این در حالی است که کیفیت اجرا هم در این کنسرت‌ها مورد ارزیابی منتقدان اروپایی قرار گرفت که می‌توان به انتشار نظرات منتقدان در «مجله فرهنگ» (kulturzeitschrift.at) کشور اتریش اشاره کرد که افتخار بزرگی برای کر فلوت تهران محسوب می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران