شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 122000 | |

«آدلی نرمال» نام مجموعه داستان سه جلدی است که در قالب کمیک‌استریپ به چاپ رسیده است.

«آدلی نرمال» نام مجموعه داستان سه جلدی است که در قالب کمیک‌استریپ به چاپ رسیده است.  آدلی نرمال (به معنای به طرز عجیبی معمولی) نام دختری است که به خاطر داشتن ظاهری متفاوت و اسم عجیب و غریب همیشه در مدرسه تنها مانده و همکلاسی‌هایش هر روز عرصه را بر او تنگ‌تر می‌کنند. خانواده آدلی نیز چندان معمولی به نظر نمی‌رسند. او در خانواده‌یی متولد شده است که مادرش زنی از سرزمین جادوجمبلستان است و در عین حال پدری کاملا معمولی و عادی دارد. همین موضوع باعث شده که آدلی هم نیمی جادوگر و نیمی معمولی باشد. این موضوع زندگی را برایش سخت و سخت‌تر می‌کند تا اینکه در جشن تولد 10‌سالگی‌اش آرزویی می‌کند و با برآورده شدن آرزویش مقدمه ورودش به سرزمین جادویی و عجیب فراهم می‌شود.

جلد اول مجموعه آدلی نرمال به ورود آدلی، دختری با گوش‌های تیز و موهای سبز به سرزمین جادوجمبلستان می‌گذرد. در جلد دوم و سوم آدلی ماجراهای پر رمز و رازی را از سر می‌گذراند که برای خودش و خوانندگان نوجوان کتاب پر از هیجان، دلهره و تخیل است.

خالق این داستان اتیس فرامپتن از نویسندگان و تصویرگران برجسته ژانر کمیک‌استریپ است. داستان مصور یا کمیک‌استریپ در تعریف به نقاشی یا مجموعه‌یی از نقاشی‌های دنباله‌دار معنا شده که ماجرایی را روایت می‌کند. این سبک هنری نخستین‌بار از سده ۱۸ میلادی در اروپا شکل گرفت و تا به امروز ادامه داشته‌ است. فرامپتن مجموعه مصور آدلی نرمال را در سال 2014 خلق کرده است. کتاب‌های زرافه در چارچوب قانون بین‌المللی حق انحصاری نشر (copyright) امتیاز ترجمه فارسی این مجموعه را به ‌صورت انحصاری خریداری کرده است. آدلی نرمال از مجموعه کتاب‌های زرافه است که از طرف واحد کودک و نوجوان انتشارات سیمای شرق منتشر می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران