شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 121771 | |

کارگردان نمایش «لیرشاه» با بیان اینکه به دلیل درگیری بازیگران مدنظر برای حضور در نقش دختران شاه لیر در پروژه‌های تصویری، اجرای این نمایش به نیمه دوم سال جاری موکول شد.

کارگردان نمایش «لیرشاه» با بیان اینکه به دلیل درگیری بازیگران مدنظر برای حضور در نقش دختران شاه لیر در پروژه‌های تصویری، اجرای این نمایش به نیمه دوم سال جاری موکول شد.

مسعود دلخواه کارگردان نمایش «لیرشاه» که قرار بود از ابتدای تیر در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه برود درباره وضعیت تمرین‌ها و اجرای عمومی این اثر گفت: ما تمرین‌ها را شروع کرده بودیم و تقریبا همه گروه بازیگری به غیر از سه بازیگر نقش دختران شاه لیر در تمرین‌ها حضور داشتند.

او درباره دلیل غیبت این سه بازیگر توضیح داد: بازیگران مدنظر درگیر پروژه‌های تصویری و سفرهای کاری بودند و ما هم تنها یک ماه زمان در اختیار داشتیم به همین دلیل تصمیم گرفتیم که اجرای عمومی «لیرشاه» را به زمان دیگری موکول کنیم. این نویسنده و کارگردان به مهر گفت: طبق گفت‌وگویی که با مجموعه تئاترشهر و همچنین اداره کل هنرهای نمایشی داشتیم، اعلام کردیم که به دلیل بزرگ بودن پروژه «لیرشاه» و نیاز به زمان تمرین بیشتر برای آماده‌سازی نمایش، نوبت اجرایی دیگری در اختیار ما قرار گیرد که خوشبختانه با انعطافی که تئاتر شهر و اداره کل هنرهای نمایشی به خرج داد، اجرای نمایش «لیرشاه» به نیمه دوم سال جاری موکول شد.

دلخواه تاکید کرد: با تغییر زمان اجرای «لیرشاه» با آرامش بیشتری تمرین‌ها را انجام خواهیم داد و رایزنی‌ها را برای حضور سه بازیگر حرفه‌یی که در عین حال متناسب با نقش دختران شاه لیر باشند انجام داده‌ایم. کارگردان نمایش «لیرشاه» که حضور بازیگرانی چون اکبر زنجانپور، رحیم نوروزی، مرتضی اسماعیل کاشی، خسرو شهراز، فربد فرهنگ و محمدرضا میرعلی اکبری در آن قطعی شده است، در پایان گفت: طی یک هفته آینده تاریخ دقیق اجرای نمایش در نیمه دوم سال جاری در سالن اصلی مجموعه تئاترشهر اعلام می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران