شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 121290 | |

شکرانه کریم که نمایشگاه «سرگیجگی» را با نمایش عکس‌هایی از چند نمایش برپا کرده درباره نگاهش به هنر تئاتر و تکنیکی که برای عکاسی از تئاترها در نظر گرفته است،

شکرانه کریم که نمایشگاه «سرگیجگی» را با نمایش عکس‌هایی از چند نمایش برپا کرده درباره نگاهش به هنر تئاتر و تکنیکی که برای عکاسی از تئاترها در نظر گرفته است، توضیح داد. شکرانه کریم هنرمند عکاس درباره نمایشگاه عکس «سرگیجگی» که روز جمعه ۱۴ اردیبهشت در گالری «ساتیا» افتتاح شد به مهر گفت: ۱۸ عکسی که در نمایشگاه به نمایش درآمده است، خودم عکاسی کردم و اکثرا عکس‌هایی از تئاترهای روی صحنه سال گذشته بوده است مثل «بانویی از اسلو» و «سونات». به گفته او، عکس‌ها به گونه‌یی عکاسی شده‌اند که انگار یک سوژه از پیش تعیین شده است نه اینکه یک لحظه از تئاتر.

او در مورد تکنیک عکاسی عکس‌های نمایشگاه «سرگیجگی» بیان کرد: این عکس‌ها با تکنیک سرعت و چرخش لنز ثبت شده است به‌طوری که درهم کشیدگی در عکس‌ها به وجود آید. کریم درباره هدف از ثبت چنین لحظاتی از تئاتر توضیح داد: قصدم این بود تا نگاهی دیگر به صحنه و لحظه‌یی که تئاتر اجرا می‌شود، در اذهان بیاید. همچنین قصدم این بود به دوستان هم رشته خودم در عکاسی و افرادی که نگاهی تخت به مسائل دارند این منظور را برسانم که می‌توان در لحظه طوری یک صحنه را عکاسی کرد که تخت نباشد و لزوما آکسسوار و موقعیت صحنه، عکس را زیبا نکند و یک عکاس می‌تواند نگاه ویژه‌تری غیر از اینکه قاب را بشناسد، داشته باشد. این نگاه ویژه‌تر به این موضوع کمک می‌کند که عکس در راستای حس آن صحنه ثبت شود. او هدف این عکس‌ها را نمایش درون و برون و روح و جسم انسان دانست و افزود: حس‌هایی که در صحنه تئاتر در این عکس‌ها وجود دارد با تکنیک سرعت، تشدید شده است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران