شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 121041 | |

محمدباقر آقامیری استاد نگارگری که بیش از ۴۰سال از عمرش را صرف آموزش کرده می‌گوید: 20سال است که رشته نگارگری از دروس هنرستان‌ها حذف شده و چند سالی است

محمدباقر آقامیری استاد نگارگری که بیش از ۴۰سال از عمرش را صرف آموزش کرده می‌گوید: 20سال است که رشته نگارگری از دروس هنرستان‌ها حذف شده و چند سالی است که بخش عملی رشته نقاشی ایرانی، کتاب‌آرایی و هنرهای اسلامی از سرفصل دروس تعدادی از دانشکده‌ها حذف شده است؛ دروسی که تا عملی انجام نشود چیزی عاید دانشجو نمی‌شود. به نظر من این نوعی تهاجم فرهنگی برای حذف هنر ایرانی و اسلامی است. عده‌یی در وزارت علوم هستند که برای امور آموزشی برنامه‌ریزی می‌کنند و با طرح‌های غلط به ارزش‌های فرهنگی و هنری ما صدمه می‌زنند.

او به مهر گفته است: حالا در دانشکده‌های هنری ما فقط نقاشی مدرن آموزش می‌دهند در حالی که نه تاریخ آن را می‌دانند و نه فرهنگش را. این یک صدمه بزرگ به فرهنگ و هنر مملکت ماست در حالی که فرهنگ و هنر ما در جهان ممتاز است. اگر هنر غرب از دوره رنسانس به این‌سو به لحاظ جنبه‌های مادی فوق‌العاده ترقی کرده است، در همین دوره در شرق و به‌ویژه در ایران نیز هنر تجریدی به تعالی رسید.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران