شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 120800 | |

نسخه کامل فیلم سینمایی استراحت مطلق به کارگردانی عبدالرضا کاهانی تا یک ماه دیگر در سینماهای فرانسه اکران شود.

نسخه کامل فیلم سینمایی استراحت مطلق به کارگردانی عبدالرضا کاهانی تا یک ماه دیگر در سینماهای فرانسه اکران شود.

عبدالرضا کاهانی در گفت‌وگو با رادیو فرانسه با اعلام این مطلب افزود: نسخه‌یی که از فیلم استراحت مطلق در فرانسه به نمایش در می‌آید کامل‌تر از نسخه‌یی است که در ایران نمایش داده شده است.

او ادامه داد: البته هیچ لذتی بیشتر از این نیست که فیلم را با هموطنان خودم ببینم اما با این حال اینکه فیلم در فرانسه به‌صورت کامل نمایش داده می‌شود لذتبخش است. عبدالرضا کاهانی می‌گوید: من سال آخر دوره ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد فیلمنامه‌های مختلفی به ارشاد ارائه کردم اما مجوز نمی‌گرفت و لذا از کشور خارج شدم و فیلمی را در فرانسه ساختم وقتی دولت در ایران تغییر کرد و دولت حسن روحانی روی کار آمد با من تماس گرفتند و دعوت کردند که به ایران بازگردم و من هم شرط کردم که اگر فیلمنامه‌هایم مجوز می‌گیرد من باز می‌گردم.

کارگردان فیلم هیچ ادامه داد: فیلمنامه استراحت مطلق مجوز گرفت و من برای ساخت بازگشتم فیلم را ساختم ولی در زمان اکران با سانسور زیاد فیلم اکران شد و بعد هم فیلم ارادتمند، نازنین، بهاره، تینا را ساختم که توقیف شد و حتی به فیلم‌های دیگرم اجازه نمایش در خارج داده نشد.

کاهانی ادامه داد: من یک فیلم دیگر در تایلند و یک فیلم هم در فرانسه ساختم. من مانند هر فرد دیگری کشورم ایران را دوست دارم اما من فیلمساز هستم و باید بتوانم فیلمم را آن‌گونه که دوست دارم بسازم و کار کنم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران