شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 120717 | |

معاون میراث فرهنگی البرز گفت: هنوز وارد فاز مرمت خانه مصدق نشده‌ایم. حسین امین‌افشار اظهار کرد: دکتر مصدق به عنوان یکی از مهم‌ترین چهره‌های تاریخ معاصر ایران برای همه شناخته شده است. او ادامه داد:

معاون میراث فرهنگی البرز گفت: هنوز وارد فاز مرمت خانه مصدق نشده‌ایم.

حسین امین‌افشار اظهار کرد: دکتر مصدق به عنوان یکی از مهم‌ترین چهره‌های تاریخ معاصر ایران برای همه شناخته شده است.  او ادامه داد: نام دکتر مصدق با ملی شدن صنعت نفت در تاریخ این مرز و بوم حک شد و بدون شک فراموش نخواهد شد. امین‌افشار افزود: شاید کمتر کسی بداند که خانه دکتر مصدق در روستای احمدآباد نظرآباد البرز قرار دارد، خانه‌یی که قدمتش به دوره قاجاریه بازمی‌گردد. این خانه که در املاک مادری دکتر مصدق در جنوب روستای احمدآباد قرار دارد از دو بخش مسکونی و حیاطی بزرگ در وسط تشکیل شده است.  

معاون میراث فرهنگی البرز گفت: خانه دکتر مصدق در سال 1379 توسط سازمان میراث فرهنگی با شماره 2943 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.  او با اشاره به بررسی تصویب طرح مرمت این خانه ادامه داد: درحال حاضر بسیاری از بخش‌های خانه مصدق به مرمت نیاز دارد و علاوه بر این باید اقداماتی برای تعیین حد و حدود و حریم این خانه نیز شود.  امین‌افشار اظهار کرد: در خانه مصدق اشیا، اموال و اسنادی نیز وجود دارد که آنها نیز نیاز به مرمت دارند. امین‌افشار ابراز کرد: درحال بررسی و جمع‌بندی برای ارائه طرحی جامع جهت مرمت این خانه هستیم و بعد از تصویب آن با اختصاص اعتبار عملیات مرمت این خانه آغاز می‌شود. طرح مرمت این خانه هنوز کامل نشده و باید پس از انجام مراحل اداری و تصویب آن منتظر تخصیص بودجه مناسب باشیم.  او افزود: احتمال تبدیل خانه مصدق به خانه- موزه وجود دارد و اگر این اتفاق بیفتد، فرآیند مرمت آن به سرعت انجام می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران