شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 120716 | |

آکادمی اسکار روز سه‌شنبه اعلام کرد: مقررات جدیدی وضع کرده که رعایت آن برای همه فیلم‌هایی که تمایل به حضور در دور بعدی این رقابت را دارند، ضروری است.

 

 آکادمی اسکار روز سه‌شنبه اعلام کرد: مقررات جدیدی وضع کرده که رعایت آن برای همه فیلم‌هایی که تمایل به حضور در دور بعدی این رقابت را دارند، ضروری است.

به گزارش هالیوود ریپورتر، آکادمی اسکار روز سه‌شنبه مقررات جدید وضع کرد که به نظر می‌رسد یکی از آنها پیروزی بزرگ برای نتفلیکس باشد.  سیاست جدیدی که روی بزرگ‌ترین تعداد شرکت‌کنندگان تاثیر می‌گذارد و از استودیوها، توزیع‌کنندگان و فیلمسازان می‌خواهد از یک پستخانه مورد تایید آکادمی استفاده کند تا محتوای چراغ‌ سبز گرفته جوایز از فیلم‌های تایید شده را برای اعضای آکادمی بفرستد. یک سیاست جدید دیگر که روی بسیاری از رقبای این فصل از جوایز تاثیر خواهد گذاشت، مربوط به برگزاری کمپین‌های پس از دریافت نامزدی می‌شود. بر این اساس هیچ فیلمی نمی‌تواند، بیش از ۴ نمایش و جلسه پرسش و پاسخ پس از کسب نامزدی برگزار کند آن هم بدون توجه به بخش یا کشوری که رخداد در آن برگزار می‌شود. این قانون جدید ۲ نمایش اضافه‌یی که در حال حاضر در اختیار نامزدهای بخش‌های مستند یا فیلم خارجی زبان قرار دارد را از بین می‌برد اما روی رخدادهای پس از کسب نامزدی از جمله فستیوال فیلم بین‌المللی سانتا باربارا تاثیر نمی‌گذارد که در آن فیلم‌ها و افراد نامزد شده اغلب برای شرکت در جلسه‌های پرسش و پاسخی حاضر می‌شوند که نگاهی به گذشته مسیر حرفه‌یی کاری‌شان می‌اندازد و در عین حال به اثری که اخیرا نامزد شده هم می‌پردازد. دلیل اینکه چنین رخدادی تحت تاثیر قانون جدید قرار نمی‌گیرد، این است که در آنجا فیلم نامزد شده به نمایش در نمی‌آید.  رقبای بخش مستند هم از حالا به بعد باید چیزهای جدیدی را در نظر بگیرند. آکادمی از حالا به بعد تنها فیلم‌های مستندی را شایسته دریافت اسکار می‌داند که یک جایزه معتبر از یک فستیوال فیلم رقابتی بدون توجه به هر نمایش عمومی قبلی یا توزیع توسط ابزار غیرسینمایی دریافت کرده باشند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران