شماره امروز: ۵۴۷

| | |

4 انیمیشن از ایران امسال و در پنجاه‌وهشتمین دوره جشنواره بین‌المللی و معتبر «انسی» فرانسه به روی پرده می‌روند.

4 انیمیشن از ایران امسال و در پنجاه‌وهشتمین دوره جشنواره بین‌المللی و معتبر «انسی» فرانسه به روی پرده می‌روند.

انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» به نویسندگی و کارگردانی اشکان رهگذر و محصول استودیو «هورخش» در پنجاه‌وهشتمین دوره جشنواره بین‌المللی انیمیشن «انسی» پذیرفته شده و در بخش غیررقابتی آثار بلند روی پرده می‌رود. پرویز پرستویی، بیتا فرهی، حامد بهداد، اکبر زنجانپور، حسن پورشیرازی، باران کوثری، فرخ نعمتی، اشکان خطیبی، شقایق فراهانی، مجید مظفری، ملیکا شریفی‌نیا، زهیر یاری، و بانیپال شومون از دیگر بازیگرانی هستند که صداپیشگی نقش‌های اصلی انیمیشن «آخرین داستان» را برعهده دارند. «آخرین داستان» نخستین انیمیشن سینمایی استودیو «هورخش» است که تولید آن از سال ۸۹ تا ۹۷ به طول انجامیده است.

این انیمیشن در مسیر تولید و در سال ۲۰۱۳ موفق شد به عنوان ۶ پروژه برتر درحال تولید جهان در جشنواره «انسی» فرانسه که مهم‌ترین رویداد انیمیشنی سالانه جهان است، معرفی شود. همچنین این اثر در سال ۲۰۱۶ به دعوت جشنواره انسی و کن در بازار فیلم جشنواره بین‌المللی کن به‌ عنوان یکی از 4 انیمیشن سینمایی برتر درحال تولید جهان معرفی شد. اما در بخش رقابتی آثار کوتاه جشنواره «انسی» «آقای گوزن» ساخته سیدمجتبی موسوی حضور دارد. این انیمیشن محصول مشترک خانه انیمیشن و مرکز تلویزیون و انیمیشن سوره وابسته به حوزه هنری است و مجری طرح آن استودیو «گوزن قرمز» است.

در بخش «انیمیشن‌های تلویزیونی»، «روبی و جوجه‌: مسافری از فضا» به کارگردانی بابک و بهنود نکوئی و در بخش «پرسپکتیو» نیز «بدو رستم بدو» از حسین ملایمی دو نماینده دیگر ایران هستند.

جشنواره فیلم‌های انیمیشنی «انسی» فرانسه معتبرترین جشنواره در عرصه انیمیشن در سطح بین‌المللی است که پنجاه‌وهشتمین دوره آن امسال از ۱۱تا ۱۶ژوئن (۲۱تا ۲۶خرداد) برگزار می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران