شماره امروز: ۵۴۷

اعلام نتایج بررسی اولویت‌های سرمایه‌گذاری در امریکا

| کدخبر: 120483 | |

گروه گوناگون دریافت 10 هزار دلار بدون مالیات برای هر امریکایی، رویایی غیرقابل‌ پیش‌بینی است؛ بر این اساس به‌ راحتی می‌توان با پیشنهاد دریافت 10هزار دلار هدیه به آرزو و اهداف امریکایی‌ها دست یافت.

گروه گوناگون   دریافت 10 هزار دلار بدون مالیات برای هر امریکایی، رویایی غیرقابل‌ پیش‌بینی است؛ بر این اساس به‌ راحتی می‌توان با پیشنهاد دریافت 10هزار دلار هدیه به آرزو و اهداف امریکایی‌ها دست یافت. در تازه‌ترین نظرسنجی صورت‌ گرفته از امریکایی‌ها پرسیده شده که در صورت دریافت 10هزار دلار آن را چگونه مصرف می‌کنند. طبق نتایج این نظرسنجی بسیاری از آنها تمایل دارند، بدهی‌های خود را یکجا پرداخت کنند. آن طور که در بسیاری از گزارش‌ها گفته شده، بسیاری از امریکایی‌ها در زمینه خرید خودرو، مسکن و پرداخت هزینه‌های تحصیل وام‌های متعددی دریافت می‌کنند. بر این اساس در این نظرسنجی حدود 27.3درصد از امریکایی‌ها تمایل دارند در صورتی‌ که 10هزار دلار هدیه دریافت کنند، آن را برای پرداخت بدهی‌های خود هزینه کنند. تعداد بسیاری از آنها نیز تمایل دارند در صورتی‌ که 10هزار دلار به عنوان هدیه به دست آنها برسد در بخش املاک و مستغلات در امریکا سرمایه‌گذاری کنند. این در حالی است که به گفته بسیاری از کارشناسان، خرید خانه سرمایه‌گذاری مناسبی در امریکا به ‌شمار نمی‌رود. با این‌ حال حدود 13.5درصد از امریکایی‌ها در بخش املاک و مستغلات سرمایه‌گذاری خواهند کرد و اگر چیزی باقی ماند، پس‌انداز و سپرده‌های بانکی خود را افزایش خواهند داد.

طبق نتایج نظرسنجی صورت گرفته در میان امریکایی‌ها در پاسخ به این سوال که اگر 10هزار دلار هدیه دریافت کنید، آن را چگونه صرف خواهید کرد حدود 7.2درصد اعلام کرده‌اند که در بازارهای سهام سرمایه‌گذاری خواهند کرد. این درحالی است که به گفته بسیاری از تحلیلگران خرید سهام شرکت‌ها در مقابل خرید خانه و سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات می‌تواند بسیار سودآور باشد؛ چراکه سود بیشتری داشته و این سود با نرخ تورم سازگار خواهد بود. بازگشت سرمایه حاصل از این سرمایه‌گذاری نیز بیشتر از خرید خانه ‌است. آن طور که گفته شده یک خانه در امریکا تنها برای زندگی کردن مکان مناسبی است. این شرایط بازار در هر کشوری است که مشخص می‌کند خرید خانه به صرفه‌تر از اجاره کردن آن است اما در امریکا که اجاره خانه به صرفه‌تر است. بر این اساس بازنشستگان امریکایی با سود سهامشان می‌توانند زندگی راحتی داشته باشند و نیازی به خرید خانه ندارند. با این‌ حال برخی نیز در سال 2016 برای بازار بورس نوسانات زیادی پیش‌بینی و اعلام کردند که بازار املاک می‌تواند برای سرمایه‌گذاری یکی از گزینه‌های خوب پیش‌ رو باشد.

در ادامه این نظرسنجی حدود 6.9 درصد از افراد ترجیح می‌دهند، بخشی از سرمایه خود را برای آموزش و تحصیل فرزندانشان هزینه کنند و حدود 6.2 درصد تمایل دارند کسب‌وکارهای کوچک به‌ راه بیندازند. این درحالی است که آمارها نشان می‌دهد ۴۷درصد اشتغال امریکا مربوط به شرکت‌های کوچک است. در ۲۰سال گذشته هم ۶۰ درصد مشاغل تاسیس شده از این دسته بودند. در همین حال ۴۰درصد حقوق پرداختی در امریکا هم صرف شاغلان این نوع کسب ‌وکار می‌شود. هر چند که پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ، نگرانی‌های بسیاری برای بقای کسب‌ وکارهای کوچک در امریکا به وجود آمد.

آن طور که در این گزارش‌ گفته شده، جوان‌های امریکایی، قدرت ریسک بالاتری داشته و از آنجا که با ابزار و فناوری دیجیتال آشنایی بیشتری دارند، ترجیح می‌دهند در بخش‌های مربوط به ارزهای دیجیتال و ارزهای رمزی سرمایه‌گذاری کنند. طبق نتایج این نظرسنجی حدود 3.2 درصد از امریکایی‌ها نیز تمایل دارند که سرمایه‌ خود را برای آموزش و تحصیلات خود صرف کنند.

در این میان حدود 0.2 درصد نیز در صورتی‌ که 10هزار دلار هدیه دریافت کنند، بخشی از آن را به ‌صورت وام به افراد یا شرکت‌های تجاری اختصاص می‌دهند.

حدود 8.3 درصد نیز هیچ ایده‌یی برای سرمایه‌گذاری 10هزار دلار هدیه فرضی ندارند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران