شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سعید پورصمیمی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون بعد از گذشت ۱۰سال با اجرای نمایشنامه‌خوانی «آواز قو» به تئاتر باز می‌گردد.

سعید پورصمیمی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون بعد از گذشت ۱۰سال با اجرای نمایشنامه‌خوانی «آواز قو» به تئاتر باز می‌گردد. پریزاد سیف بازیگر و کارگردان تئاتر که آذر سال ۹۶ نمایش «راننده چینی» را در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه برد، درباره جدیدترین فعالیت خود به مهر گفت: قرار است روز ۱۵ اردیبهشت نمایشنامه «آواز قو» را در قالب نمایشنامه‌خوانی در سالن شماره ۲ پردیس تئاتر شهرزاد اجرا کنیم. کارگردان نمایشنامه‌خوانی «آواز قو» که در آن به عنوان بازیگر نیز حضور دارد، اظهار کرد: ویژگی این نمایشنامه‌خوانی ایفای نقش آقای سعید پورصمیمی بازیگر پیشکسوت تئاتر بعد از ۱۰سال بر صحنه تئاتر است.

او درباره احتمال اجرای عمومی نمایش «آواز قو»، یادآور شد: این نمایشنامه از آثار مورد علاقه من است و امیدوارم بعد از اجرای نمایشنامه‌خوانی، برای اجرای عمومی آن هم اقدام کنیم. سیف با اشاره به اینکه نمایشنامه «آواز قو» توسط محمود بهروزیان و مرتضی کرامتی ترجمه و توسط نشر نیلا منتشر شده است، ادامه داد: این نمایشنامه درباره یک بازیگر پیر از کار افتاده در یک سالن تئاتر است که یک شب در سالن تئاتر جا می‌ماند. وی در طول شب تمام گذشته خود را روی صحنه مرور می‌کند.

سعید پورصمیمی آخرین بار در نمایش «شبی در کتابخانه» روی صحنه رفت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران