شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 120239 | |

آندری زویاگینتسف به عنوان یکی از اعضای گروه داوران جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ معرفی شد. به گزارش ورایتی، آندری زویاگینتسف کارگردان روسی سازنده فیلم «بی‌عشق»

آندری زویاگینتسف به عنوان یکی از اعضای گروه داوران جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ معرفی شد. به گزارش ورایتی، آندری زویاگینتسف کارگردان روسی سازنده فیلم «بی‌عشق» که در نودمین دوره جوایز اسکار نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم خارجی زبان شد، به عنوان یکی از اعضای گروه داوران بخش رقابتی جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ انتخاب شد. تیری فرمو کارگردان هنری کن این خبر را امروز اعلام کرد.

این در حالی است که کیت بلانشت به عنوان رییس هیات داوران کن امسال انتخاب شده است. فرمو به رادیو یک اروپا گفت که هیات داوران متشکل از ۵ زن و ۴ مرد خواهد بود. زویاگینتسف یکی از کارگردان‌های محبوب کن است و در ۱۱ سال اخیر ۴ بار با آثارش راهی کن شده است که ۳ مورد آنها حضور در بخش رقابتی بوده است. او با فیلم‌های «تبعید» در سال ۲۰۰۷، «لویاتان» در سال ۲۰۱۴ و «بی‌عشق» در سال ۲۰۱۷ در کن حضور داشت. «النا» نیز در سال ۲۰۰۹ در بخش نوعی نگاه به نمایش درآمد. فرمو افزود: زویاگینتسف اکنون در حال یادگیری زبان انگلیسی است چون در این زبان کمی مشکل دارد. فرمو افزود: درک کافی از زبان انگلیسی یکی از نکات کلیدی برای تماشای فیلم‌ها و بحث کردن درباره آنها با دیگر اعضای گروه داوری است. در حالی که دیروز تیری فرمو از آندری زویاگینتسف کارگردان روسی به عنوان یکی از داوران حاضر در این دوره نام برد، اکنون اسامی هیات داوران اعلام شده است. هیات داوران بخش رقابت اصلی جشنواره کن که به ریاست کیت بلانشت برگزار می‌شود، شامل ۵ داور زن و ۴ داور مرد است که از ۷ ملیت و ۵ کشور به این فهرست راه‌یافته‌اند. هیات داوران روز شنبه ۱۹ ماه مه ‌در مراسم اختتامیه جشنواره کن، برندگان این دوره را معرفی می‌کنند. اسامی داوران عبارت است از: کیت بلانشت بازیگر، تهیه‌کننده استرالیایی، رییس هیات داوران، چنگ چن بازیگر چینی که در فیلم‌ آنگ لی «ببر خیزان، اژدهای پنهان» در سال ۲۰۰۰ بازی کرده است. او بازیگر فیلم‌های وانگ کار وای نیز بوده است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران