شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 120078 | |

این روزها تصاویر بسیاری در فضای مجازی از روستایی منتشر شده که کوچه‌هایش به اسم مشاهیر نامگذاری شده‌اند. این روستا، روستای طاد در فاصله 500متری شهر تفرش است

 

 این روزها تصاویر بسیاری در فضای مجازی از روستایی منتشر شده که کوچه‌هایش به اسم مشاهیر نامگذاری شده‌اند. این روستا، روستای طاد در فاصله 500متری شهر تفرش است که زادگاه حکیم نظامی گنجوی بوده و به‌واسطه نزدیک بودن به شهر و دارا بودن باغ‌ها و مزارع سرسبز و ساخت وسازهای جدید مورد علاقه غیربومی‌ها قرار گرفته است. براین اساس درسال 95 این روستا به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شده و برای بازسازی منزل قدیمی حکیم نظامی نیز تصمیماتی از سوی فرمانداری تفرش گرفته شده است. در تازه‌ترین گزارش‌های به دست آمده از این روستا گفته شده که کوچه‌های این روستا نام مفاخر و مشاهیر بزرگ این خطه را یدک می‌کشند.

به گزارش ایسنا، رییس شورای روستای طاد شهرستان تفرش اعلام کرده که روستای طاد یکی از روستاهای ارزشمند با طبیعت خاص است که سعی بر قرار گرفتن آن در زمره روستاهای هدف گردشگری داریم.  محسن خان‌بیگی با اشاره به سابقه فرهنگی این روستا گفت: مشاهیر و مفاخر بزرگی از این روستا سر برآورده‌اند که شاخص‌ترین آنها حکیم نظامی گنجوی است که منزل این حکیم بزرگ در روستا ثبت ملی شده و در حال حاضر تلاش‌ها مصروف به قرار گرفتن این منزل ارزشمند در زمره آثار یونسکو است.  خان‌بیگی با اشاره به خرید منزل پدری حکیم نظامی گنجوی توسط دهیاری روستا و پیشرفت 40 درصدی مرمت آن بیان کرد: در کنار این شخصیت ادبی بزرگ، روستای طاد محل تولد عبدالله دوامی ردیف‌دان موسیقی اصیل ایرانی است که متاسفانه منزل وی تخریب شده، اما همچنان یاد و خاطره این شخصیت بزرگ در روستا حفظ شده است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران