شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 120001 | |

گروه سینمایی «هنر و تجربه» با انتشار یادداشتی نسبت به اکران نشدن فیلم‌های این گروه سینمایی در پردیس کورش واکنش نشان داد.

گروه سینمایی «هنر و تجربه» با انتشار یادداشتی نسبت به اکران نشدن فیلم‌های این گروه سینمایی در پردیس کورش واکنش نشان داد.

دست‌اندرکاران گروه سینمایی «هنر و تجربه» با انتشار یادداشتی نسبت به اکران نشدن فیلم‌های این گروه سینمایی در پردیس کورش واکنش نشان دادند.

در بخشی از این یادداشت آمده است: نزدیک به چهار سال است که سینمای هنر و تجربه توانسته است نسبت به حل یکی از مهم‌ترین مشکلات و معضلات سینمای ایران که همان عدم امکان دیده شدن فیلم‌های هنری و تجربی است، اقدام کند و این امر میسر نمی‌شد مگر با همیاری و تعامل تک‌تک آحاد فعالان سینمای ایران و بالاخص سالن‌های سینمایی که در این راه ما را همراهی کردند.

پردیس سینمایی کورش به عنوان مهم‌ترین گلوگاه نمایشی کشور نیز در این راه همراه ما و با وجود استقبال مخاطبان و ظرفیت موجود خود در اکثر مواقع همراه و همیار سینمای هنر و تجربه بوده اما مدتی است، مدیران محترم این پردیس سینمایی به دلایل مختلف که هنوز برای این گروه سینمایی مشخص نیست (امیدواریم سرمایه‌سالاری صرف مهم‌ترین دلیل این اقدام نباشد) اقدام به حذف سانس فیلم‌هایی با مخاطب بیش از مورد توافق با این گروه سینمایی در ایام تعطیلات کرده‌اند (تا سقف ۱۰ مخاطب نمایش فیلم‌ها در سالن vip دنبال می‌شود) و این امر باعث سلب اعتماد مخاطب و اعتراض فعالان این گروه سینمایی شده است. (نمونه اخیر حذف سانس‌های فیلم پرمخاطب «کوپال» در ایام تعطیلات اخیر بوده است) .

سینمای هنر و تجربه مجدانه از مدیران محترم پردیس سینمایی کورش انتظار دارد در برنامه‌ریزی‌های نمایشی خود از حذف سینمای هنری و تجربی و بالاخص مستقل به دلیل تفکر «حاکمیت سرمایه صرف در گیشه» جلوگیری کنند تا این سینمای بالنده بتواند با مخاطبان خود به مرور زمان ارتباط برقرار کند و مطمئنا این تعامل باعث ارتقای سطح سینمای گیشه نیز خواهد شد و رضایت آحاد جامعه را در بر خواهد گرفت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران