شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119918 | |

مراسم تشییع پیکر بزرگ لشگری، نوازنده و آهنگساز دیروز شنبه با حضور اهالی موسیقی و آوازخوانی محمد معتمدی در تالار وحدت برگزار شد.

مراسم تشییع پیکر بزرگ لشگری، نوازنده و آهنگساز دیروز شنبه با حضور اهالی موسیقی و آوازخوانی محمد معتمدی در تالار وحدت برگزار شد. در ابتدای مراسم تشییع پیکر بزرگ لشگری که از ساعت 10صبح در محوطه باز تالار وحدت آغاز شد ابتدا یکی از آثار زنده‌یاد بزرگ لشگری برای حاضران پخش شد و در ادامه حمیدرضا نوربخش(مدیرعامل خانه موسیقی) پشت تریبون قرار گرفت و گفت: ما امروز در سوگ بزرگمردی هستیم که اسم با مسمایی داشت و نام «بزرگ» واقعا شایسته شخصیت ایشان بود. کسی که دهه‌های متوالی در عرصه موسیقی حضوری چشمگیر داشت و خدمت کرد. نوربخش در ادامه افزود: بزرگ لشگری در زمینه نوازندگی و آهنگسازی و خلق موسیقی‌های ماندگار آثاری خلق کرد که ما و مردم کشورمان با آنها خاطره داریم. نام بزرگ لشگری برای مردم هنردوست ما نامی آشنا و قابل احترام است. او در سال‌های پس از انقلاب وظیفه خطیری را برعهده گرفت و در عرصه کارآفرینی برای جوان‌ها در زمینه موسیقی فعالیت‌های ارزشمندی داشت. مرحوم لشگری در زمینه کارآفرینی و اشتغال جوان‌ها همواره دلمشغولی زیادی داشت و اهالی موسیقی می‌دانند مجموعه بزرگی که ایشان طی سال‌های اخیر راه‌اندازی و آن را گسترش داده چه خدمات قابل توجهی را به عرصه موسیقی ارائه داده است.  او همچنین عنوان کرد: در سال‌های اخیر توفیق این را داشتیم که به بهانه تولد ایشان دورهم جمع می‌شدیم و نکته‌یی که در این میان برای من بسیار حائز اهمیت بود، علاقه شدید ایشان به همگرایی هنرمندان در مناسبت‌های مختلف بود. او ازجمله هنرمندانی بود که با یک اشتیاق زایدالوصف همواره جوانه‌های امید را در موسیقی این کشور پرتوافکنی می‌کرد و به هنرمندان جوان این عرصه تا آنجا که در توانش بود، کمک می‌کرد. مدیرعامل خانه موسیقی گفت: به هر ترتیب درست است که استاد بزرگ لشگری جسمشان از میان ما رفته است اما آرمان‌هایشان وجود دارد و مجموعه‌یی که تحت نظر ایشان به فعالیت مشغول است به کارش ادامه خواهد داد.

محمد معتمدی نیز در بخش دیگری از این مراسم پشت تریبون قرار گرفت و گفت: امیدوارم روح استاد بزرگ لشگری همواره شاد باشد و ما بدانیم که یاد و نام این هنرمند گرانقدر موسیقی ایران تا ابد در خاطره‌ها و قلب فرهنگی این کشور باقی می‌ماند. معتمدی در این بخش از مراسم به اجرای قطعه‌یی در سوگ زنده‌یاد بزرگ لشگری پرداخت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران