شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119834 | |

نمایشگاه «زن‌ماندگی» ۲۳فروردین‌ماه افتتاح می‌شود و تا ۱۵ اردیبهشت (غیر از روزهای شنبه) در گالری تئاتر مستقل تهران به نشانی چهارراه ولیعصر، خیابان رازی میزبان علاقه‌مندان است.

نمایشگاه «زن‌ماندگی» ۲۳فروردین‌ماه افتتاح می‌شود و تا ۱۵ اردیبهشت (غیر از روزهای شنبه) در گالری تئاتر مستقل تهران به نشانی چهارراه ولیعصر، خیابان رازی میزبان علاقه‌مندان است.

عاطفه آرانی عکاسی است که طی یک پروژه به دو منطقه محروم کشور سفر کرده و به دلیل دغدغه‌یی که در حوزه زنان داشته از دو زن در روستاهای مرزی سیستان و بلوچستان و استان گلستان عکاسی کرده است. به گزارش ایسنا، او که قصد دارد نمایشگاهی را با نام « زن‌ماندگی» از این عکس‌ها برگزار کند به ایسنا می‌گوید: این نمایشگاه را برای این برپا می‌کنم که فضای برزخ و معلقی که این زنان در آن درگیر هستند، زندگی آنها را بازتاب بدهم. صدای آنها جایی شنیده نمی‌شود و در اوج بی‌امیدی و بی‌هدفی زندگی می‌کنند. به این زنان آگاهی داده نمی‌شود و حمایت نمی‌شوند؛ آنها در فضایی زندگی می‌کنند که اگر توجه بیشتر به آنها شود، می‌توانند مسیر زندگی خود را بهتر و درست‌تر انتخاب کنند و رو به جلو بروند. این عکاس ادامه می‌دهد: ازدواج اجباری، بارداری قبل از ازدواج، ترس از مطلقه شدن و عدم آگاهی و آموزش صحیح از بحران‌های عمیق زنان در جوامع سنتی و محروم کشور است. نگاه من نیز از دل همین بحران‌ها برخاسته می‌شود. در این محیط‌ها مشاور و روان‌شناس و کتابخانه خوبی وجود ندارد و آدم‌ها در بی‌کیفیت‌ترین حالت زندگی می‌کنند. آرانی در ادامه از معصومه ابتکار (معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده) و فعالان حوزه زنان و کسانی که دغدغه حمایت از حقوق زنان را دارند، دعوت می‌کند از عکس‌های او بازدید کند و اظهار می‌کند: من دعوت می‌کنم، بیایند و بخش کوچکی از زندگی این زنان را ببینند تا جریانی راه بیفتد و ما روزهای بهتری را برای آنها رقم بزنیم. همچنین تمام عایدی فروش این نمایشگاه نیز برای جریان‌سازی و فعالیت اجتماعی این زنان به آن دو منطقه محروم فرستاده خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران