شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119674 | |

نوازنده و آهنگساز موسیقی آذربایجان در جدیدترین آلبوم خود آثار رشید بهبوداف خواننده شناخته شده جمهوری آذربایجان را بازسازی می‌کند.

نوازنده و آهنگساز موسیقی آذربایجان در جدیدترین آلبوم خود آثار رشید بهبوداف خواننده شناخته شده جمهوری آذربایجان را بازسازی می‌کند.

وحید اسداللهی نوازنده و آهنگساز موسیقی آذربایجان گفت: مشغول ضبط یک آلبوم بی‌کلام هستم که برگرفته از ملودی‌های فولکلور منطقه آذربایجان از جمله آثار رشید بهبوداف خواننده و آهنگساز شهیر کشور آذربایجان است. بخش نوازندگی کمانچه و پیانو قرار است توسط نوازندگان جمهوری آذربایجان انجام شود و بنده نیز بخش نوازندگی گارمون و نقاره را برعهده دارم.

او ادامه داد: همزمان با انتشار آلبوم بنا داریم کلیپ‌هایی را نیز آماده کنیم که بتواند در معرفی هرچه بهتر موسیقی منطقه آذربایجان به مخاطبان نقش موثری ایفا کند. اسداللهی با انتقاد از شرایط این روزهای موسیقی فولکلور به مهر گفت: این روزها شرایط تولید و اجرای آثار موسیقایی فولکلور اصلا خوب نیست و دیگر کمتر کسی به اجرای درست آثار توجه نشان می‌دهد. این نوازنده نقاره درباره جزئیات آلبومی که در دست تدوین دارد، بیان کرد: اجرای درست آهنگ‌های قدیمی منطقه آذربایجان با اجرایی مدرن در دستور کار است. ما در این آلبوم با استفاده از سازهایی چون کاخن، دم‌دم که توسط پسرم رضا اسداللهی نواخته شده دوست داریم به فضایی نزدیک شویم که مخاطب به معنای واقعی موسیقی فولکلور گوش کند؛ مسیری که صرفا الگوبرداری و تقلید از آثار قدیمی‌ها نیست و تلاش کرده با اجرایی مدرن و متفاوت موسیقی درستی را به گوش مخاطب برساند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران