شماره امروز: ۵۴۷

بررسی دستمزد مورد نیاز امریکایی‌ها برای خرید مسکن در شهرهای مختلف

| کدخبر: 119668 | |

خانه‌دار شدن، مهم‌ترین دغدغه هر شهروندی است و به دلیل شرایط اقتصادی در کشورها برای برخی افراد شبیه به رویایی غیرقابل دسترس شده است. طبق تازه‌ترین گزارش‌های به دست ‌آمده تقریبا تمام شهرهای بزرگ امریکا با افزایش چشمگیر قیمت مسکن در 10سال اخیر روبه‌رو شده‌اند.

گروه گوناگون|

خانه‌دار شدن، مهم‌ترین دغدغه هر شهروندی است و به دلیل شرایط اقتصادی در کشورها برای برخی افراد شبیه به رویایی غیرقابل دسترس شده است. طبق تازه‌ترین گزارش‌های به دست ‌آمده تقریبا تمام شهرهای بزرگ امریکا با افزایش چشمگیر قیمت مسکن در 10سال اخیر روبه‌رو شده‌اند.

پس از انتخابات 2016 امریکا، بازار مسکن این کشور همزمان با بهبود نرخ بیکاری، رشد اقتصادی و افزایش سطح دستمزدها با افزایش تقاضای بسیاری روبه‌رو شد. بر این اساس قیمت مسکن نیز به صورت جهشی افزایش یافت. آن طور که گزارش‌های به دست آمده نشان می‌دهد، امریکا بالاترین قیمت مسکن را در دهه اخیر تجربه کرده است. تحلیلگران نبود برنامه حمایتی حوزه مسکن از سوی ترامپ را دلیل این افزایش قابل‌ توجه در قیمت مسکن می‌دانند. همچنین در سال 2016 پیش‌بینی شد که متوسط قیمت مسکن در این کشور با افزایش بیشتری در سال‌های آینده روبه‌رو خواهد بود. بسیاری نیز انتخاب نامناسب وزیر مسکن دولت ترامپ را عامل مهمی بر ایجاد تنش در بازار مسکن امریکا می‌دانند. آن طور که در بسیاری از گزارش‌ها گفته شده، امریکا در سال 2008 به ‌دلیل بحران مالی ایجاد شده با بحران مسکن و تاثیر آن در زندگی شهروندان روبه‌رو بود؛ بحرانی که اقتصادهای بزرگ دنیا را تحت‌ تاثیر قرار داد. بر این اساس بخش مسکن امریکا از سال 2008 به بعد بسیار مورد توجه اقتصاددانان و صاحب‌نظران قرار گرفت. آن طور که گفته شده از سال 2016 نگرانی‌های بازار مسکن افزایش قابل‌توجهی داشته است؛ چراکه داده‌ها نشان می‌دهد، شاخص مسکن امریکا خبر از سطحی بالاتر از بحران مالی سال 2008 دارد.

به تازگی موسسه یونیسون با بررسی حقوق و دستمزد مورد نیاز افراد برای خرید خانه در شهرهای بزرگ، مشخص کرده که هر امریکایی به چه میزان دستمزد سالانه نیازمند است تا بتواند پس از 12سال صاحب‌خانه شود. طبق این گزارش، خریداران مسکن در نیویورک و سان‌فرانسیسکو به بالاترین میزان درآمد نیازمند هستند تا بتوانند در این شهر صاحب‌خانه شوند. براساس آمار اعلام شده، امریکایی‌هایی که در نیویورک زندگی می‌کنند به درآمد سالانه‌یی حدود 420هزار دلار نیاز دارند تا بتوانند پس از 12سال موفق به خرید مسکن شوند. سان‌فرانسیسکو نیز سال‌هاست که دچار کمبود و گرانی هزینه مسکن شده است. این درحالی است که در سال 2018 نیز رتبه دوم را در بالا بودن قیمت مسکن به خود اختصاص داده است. طبق آمار منتشر شده، افرادی که در سان‌فرانسیسکو زندگی می‌کنند به درآمدی حدود 350هزار دلار در سال نیاز دارند تا پس از 12سال صاحب‌خانه شوند. آن طور که در بسیاری از گزارش‌ها گفته شده به دلیل تمرکز شرکت‌های بزرگ جهانی در این شهر، بازار مسکن تحت تاثیر حضور متخصصان جوان و سرمایه‌داران بوده و ساکنان قدیمی آن آواره شده‌اند. گرانی در سان‌فرانسیسکو و مناطق اطراف آن نیز معضل بی‌خانمانی را به شکل‌های مختلف تشدید کرده است.

آن طور که در گزارش یونیسون منتشر شده، بوستون، لس‌آنجلس و سیاتل نیز، به ترتیب در رتبه‌های سوم تا پنجم فهرست گران‌ترین شهرها برای خرید مسکن، قرار دارند. طبق آمار منتشر شده به طور متوسط شهروندان در این شهرها به 150تا 200هزار درآمد سالانه نیاز دارند تا بتوانند پس از 12سال صاحب‌خانه شوند. ساکنان واشنگتن نیز با درآمدی بیش از 155هزار دلار در سال پس از 12 سال قدرت خرید خانه را در این شهر خواهند داشت.

با این‌ حال هنوز در برخی از شهرهای بزرگ امریکا شهروندان می‌توانند امید بیشتری نسبت به خانه‌دار شدن داشته باشند. آن طور که در این گزارش منتشر شده در شهر دنور، میامی و شیکاگو، شهروندان با متوسط دستمزد سالانه بین 50 تا 100هزار دلار می‌توانند پس از 12سال صاحب‌خانه شوند. برای خانه‌دار شدن در لاس‌وگاس و دالاس نیز شهروندان به درآمد سالانه‌یی حدود 50 هزار دلار نیاز دارند.

در پایان این گزارش، دیترویت یکی از ارزان‌ترین شهرها برای خانه‌دار شدن امریکایی‌ها معرفی شده است. آن طور که در آمار یونیسون گفته شده در این شهر خریداران برای خرید یک خانه تنها به درآمدی معادل 8 هزار دلار در سال نیاز دارند.

آن طور که گفته شده یکی از وعده‌های انتخاباتی دونالد ترامپ، کاهش نرخ مالیات‌ها در امریکا بوده است. به گفته بسیاری از تحلیلگران، سیاست‌های ترامپ درخصوص مقررات‌زدایی بازارها و کاهش نرخ‌های مالیات می‌تواند موهبتی برای اقتصاد امریکا باشد اما این سیاست‌های او باعث افزایش تقاضا برای مسکن و تحریک افزایشی قیمت‌ها در این بخش خواهد شد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران