شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119504 | |

نمایش و مباحثه فیلم‌های «ابراهیم مختاری» در چارچوب نشست‌های مدرسه علوم اجتماعی و کمیته فیلم‌های مردم‌شناسی «ژان روش» در سالن نمایش موزه انسان‌شناسی پاریس در فرانسه برگزار می‌شود.

نمایش و مباحثه فیلم‌های «ابراهیم مختاری» در چارچوب نشست‌های مدرسه علوم اجتماعی و کمیته فیلم‌های مردم‌شناسی «ژان روش» در سالن نمایش موزه انسان‌شناسی پاریس در فرانسه برگزار می‌شود. این نمایش با حضور این فیلمساز پیشکسوت سینمای ایران، «مونیک پری یر»، «کریستف پوستیک» و «مینا سعیدی شهروز» و با نمایش فیلم مستند «زعفران» و بخش‌هایی از فیلم سینمایی «برگ جان» Leaf of Life در روز شنبه 18 فروردین ماه جاری (7 آوریل 2018) در سالن نمایش موزه انسان‌شناسی شهر پاریس در کشور فرانسه برگزار می‌شود. فیلم مستند «زعفران» جایزه بزرگ جشنواره بین‌المللی فیلم طبیعت و محیط زیست «ساچیل» Sacil ایتالیا در سال ۱۹۹۴، جایزه ویژه هیات داوران در جشنواره بین‌المللی فیلم «منظر زمین» Earth Vision توکیو در کشور ژاپن در سال ۱۹۹۲ و لوح تقدیر هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم سه قاره «فریبورگ» در کشور سوییس در سال  ۱۹۹۴ را در کارنامه خود دارد.

فیلم «برگ جان» در آخرین حضور بین‌المللی خود در روز افتتاحیه و در بخش رقابتی «چهره‌های سینمای معاصر آسیا» در بیست و چهارمین دوره جشنواره فیلم‌های آسیایی «وزول» Vesoul در روزهای 10 و 12 بهمن ماه 1396 (30 ژانویه و اول فوریه 2018) در شهر وزول در کشور فرانسه روی پرده رفت و از طرف هیات داوران این دوره از جشنواره، جایزه «اینالکو» INALCO؛ موسسه ملی زبان و ‌تمدن شرقی را دریافت کرد. این فیلم نخستین‌بار در سی و پنجمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر در بخش «پانورامای سینمای آسیا» و کشورهای اسلامی روی پرده رفته و در فهرست فیلم‌های نامزد دریافت جوایز آسیایی قرار گرفته بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران