شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119330 | |

رسول صانعی کارگردان «آخرین حکم» از ساخت این فیلم در اواخر اردیبهشت ماه در جزیره قشم، بندرعباس و تهران خبر داد.

رسول صانعی کارگردان «آخرین حکم» از ساخت این فیلم در اواخر اردیبهشت ماه در جزیره قشم، بندرعباس و تهران خبر داد.

کارگردان «آخرین حکم» به تهیه‌کنندگی سیدامیر سید‌زاده که در اسفندماه سال ۹۶ پروانه ساخت گرفت در گفت‌وگو با مهر درباره زمان تولید این اثر گفت: در حال حاضر سیدامیر سید‌زاده مشغول ساخت یک فیلم دیگر است که به نظر می‌رسد فیلمبرداری آن اواخر اردیبهشت به پایان برسد و ما پس از اتمام ساخت آن فیلم، بلافاصله تولید «آخرین حکم» را در اواخر اردیبهشت ماه شروع می‌کنیم.

به گفته او، فیلمبرداری این اثر در جزیره قشم، بندرعباس و تهران انجام می‌شود و ۵۰درصد هزینه‌های آن را بنیاد سینمایی فارابی تقبل می‌کند و باید در این مدت بخش دیگر از سرمایه را برای ساخت جذب کنند. او افزود: ما با برخی عوامل پشت دوربین به نتیجه رسیده‌ایم که مجتبی متولی به‌عنوان مدیر تولید و مرتضی غفوری به‌عنوان فیلمبردار با ما همکاری می‌کنند و هنوز لیست بازیگران قطعی نشده است زیرا هنوز به این نتیجه نرسیده‌ایم که از بازیگران حرفه‌یی استفاده کنیم یا از نابازیگران و مشغول مشورت هستیم. کارگردان سریال «کارگاه ۴۸» بیان کرد: «آخرین حکم» نخستین فیلم بلند سینمایی من است و پیش از این چند سریال و تله فیلم ساخته بودم. درباره ساخت این فیلم در مدیوم سینما باید بگویم با توجه به اینکه موضوع فیلم قابل طرح در تلویزیون نبود ما تصمیم گرفتیم آن را در قالب یک اثر سینمایی بیان کنیم چراکه تلویزیون این روزها بیشتر نقش آرامش‌دهندگی به مردم را دارد برهمین اساس نمی‌شد موضوع «آخرین حکم» را در تلویزیون به تصویر کشید. صانعی درباره موضوع «آخرین حکم» عنوان کرد: ما در یک مورد خلأ قانونی داریم که سوژه فیلم ما شده و فعلا نمی‌توانم به آن اشاره کنم چون قصه فیلم لو می‌رود.

او با اشاره به همکاری با سیدامیر سیدزاده به‌عنوان تهیه‌کننده اظهار کرد: این تهیه‌کننده معمولا روی کارگردان‌های فیلم اولی سرمایه‌گذاری می‌کند و در حال معرفی چهاردهمین کارگردان فیلم اولی به سینما و دومین تهیه‌کننده‌یی در سطح جهان است که این تعداد از افراد را به سینما معرفی کرده است، البته پیش از سیدامیر سیدزاده، یک تهیه‌کننده هندی ۱۵ کارگردان فیلم اولی را به سینما معرفی کرده بود. صانعی همچنین گفت: سیدزاده به طرح مسائل مذهبی در سینما علاقه‌مند است و از آنجا که موضوع «آخرین حکم» نیز حوزوی و علمی است فکر می‌کنم می‌توانیم با یکدیگر همکاری کنیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران