شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119165 | |

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، برگزاری جشنواره تئاتر «اقتباس سوره» را براساس تولید آثار نمایشی از کتاب‌ها، رمان‌ها و خاطرات چاپ شده به عنوان یکی از برنامه‌های جدید این مرکز ذکر کرد.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، برگزاری جشنواره تئاتر «اقتباس سوره» را براساس تولید آثار نمایشی از کتاب‌ها، رمان‌ها و خاطرات چاپ شده به عنوان یکی از برنامه‌های جدید این مرکز ذکر کرد.

کوروش زارعی درباره اهداف و برنامه‌های مدنظر این مرکز در سال ۹۷ به مهر گفت: قطعا ما علاوه بر اینکه اهداف سال گذشته خود را پیگیری می‌کنیم، اهداف جدیدی هم داریم که یکی از آنها تربیت نمایشنامه‌نویس در سطح کشور است.

او توضیح داد: قرار است طی طرحی از ایوب آقاخانی که اجرا و برگزاری آن نیز بر عهده آقاخانی است در شهرهای مختلف کشور به تربیت نمایشنامه‌نویس و تولید نمایشنامه بپردازیم. می‌خواهیم با این طرح چند نمایشنامه‌نویس جوان و خوب را تربیت و معرفی کنیم. زارعی افزود: اگر نمایشنامه‌های تولید شده کیفیت مدنظر را داشته باشند، چاپ و برای تولید و اجرا از آنها حمایت خواهد شد. مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با اشاره به برگزاری جشنواره تئاتر «اقتباس سوره» تاکید کرد: این جشنواره با تولید آثاری براساس کتاب‌ها، رمان‌ها و خاطراتی که چاپ شده و موفق بوده‌اند یا حضرت آقا تقریظ کرده‌اند، برگزار می‌شود و جوایز خوبی برای آن در نظر داریم تا حرفه‌یی‌های عرصه نمایشنامه‌نویسی و کارگردانی در آن شرکت کنند.

او تولیدات نمایشی همزمان در استان‌های کشور را به عنوان یکی دیگر از برنامه‌ها و اهداف مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در سال ۹۷ ذکر کرد و توضیح داد: یک نمایشنامه خوب توسط یک نمایشنامه‌نویس خوب نوشته می‌شود و همزمان این اثر در ۳۰ استان کشور تولید و در یک زمان مشخص اجرا می‌شود.

زارعی خبر داد: درحال برنامه‌ریزی هستیم تا جشنواره‌های خود را در خارج از تهران برگزار کنیم. جشنواره تئاتر «بچه‌های مسجد» که سال ۹۷ در شیراز برگزار خواهد شد و قصد داریم جشنواره تئاتر «سوره» را هم در خارج از تهران برگزار کنیم. این جشنواره می‌تواند ۲سال در شهرهای دیگر و یک سال در تهران برگزار شود، هدفمان این است که با این کار از تهران تمرکززدایی کنیم. درحال حاضر نیز با یکی از استان‌ها رایزنی کرده‌ایم و به زودی میزبان جشنواره تئاتر «سوره» مشخص می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران