شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119164 | |

مسوول روابط بین جشنواره‌یی در جشنواره جهانی فیلم فجر اعلام کرد که امسال جشنواره جهانی فیلم فجر میزبان نمایندگانی شاخص از جشنواره‌ها و سازمان‌های بین‌المللی خواهد بود.

مسوول روابط بین جشنواره‌یی در جشنواره جهانی فیلم فجر اعلام کرد که امسال جشنواره جهانی فیلم فجر میزبان نمایندگانی شاخص از جشنواره‌ها و سازمان‌های بین‌المللی خواهد بود.

مهسا فریبا با اعلام ارسال ۱۸۰دعوتنامه برای نمایندگان فستیوال‌های خارجی برای حضور در جشنواره جهانی فیلم فجر تشریح کرد: تا امروز از حدود ۱۸۰دعوتنامه‌یی که برای مدیران و نمایندگان فستیوال‌های خارجی ارسال شده است بیش از ۶۰ مورد آن پذیرش شدند و درحال برنامه‌ریزی برای میزبانی از آنها هستیم. او افزود: امسال نمایندگان مهمی از جشنواره‌های شاخص بین‌المللی مانند نانت، بریزبین، دوبلین، پوسان، لوکارنو، سن سباستین، تالین، ژنو، استانبول، استکهلم، اورآسیا و... برای حضور در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر به ایران می‌آیند. در کنار این موارد در این دوره میزبان نمایندگان فدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های تهیه‌کنندگان فیلم(فیاپف) و فدراسیون بین‌المللی منتقدان فیلم(فیپرشی) نیز هستیم.

مسوول روابط بین جشنواره‌یی در جشنواره جهانی فیلم فجر با اشاره به نمایندگان کشورهای آسیایی اضافه کرد: در میان کشورهای آسیایی میزبان نمایندگان جشنواره‌های کشورهای شرقی مانند ژاپن، کره‌ جنوبی، سنگاپور و مالزی هستیم و نمایندگانی از کشورهای خاورمیانه و آسیای میانه مثل سوریه، عراق، ارمنستان، قزاقستان، مصر و... نیز به کشور ما می‌آیند. علاوه بر این موارد در سی‌ و ششمین دوره‌ جشنواره‌ جهانی فیلم فجر میزبان دو نماینده از قاره‌ امریکا که شامل آرژانتین و امریکا می‌شوند نیز هستیم. در میان کشورهای آفریقایی هم نمایندگانی از مراکش و آفریقای جنوبی به ایران می‌آیند و در کنار دو نماینده از استرالیا که یکی از آنها دبیر جشنواره‌ بریزبین است به تماشای فیلم‌ها می‌پردازند.

فریبا با اشاره به جشنواره‌های همزمان با سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: با وجود اینکه برگزاری جشنواره مسکو به خاطر جام جهانی فوتبال با سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر همزمان شده است و حتی جشنواره پکن هم همزمان با ما برگزار می‌شود و رقابت سختی بین این 3 جشنواره برای جذب مهمان وجود داشت ولی به‌دلیل شخصیت جدیدی که جشنواره جهانی فیلم فجر در چند سال گذشته پیدا کرده است ما با استقبال خیلی خوبی از طرف مدیران و برنامه‌ریزان فستیوال‌ها رو به رو بودیم.

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر

۱ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۸(۳۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷) به دبیری سیدرضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران