شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 118528 | |

4 روز از آسفالت کردن مساحتی حدود ۴۵۰متر مربعی در محوطه تاریخی هگمتانه می‌گذرد. در این مدت نه تنها دوستداران و فعالان میراث فرهنگی به طور دایم نسبت به این وضعیت هشدار دادند

4 روز از آسفالت کردن مساحتی حدود ۴۵۰متر مربعی در محوطه تاریخی هگمتانه می‌گذرد. در این مدت نه تنها دوستداران و فعالان میراث فرهنگی به طور دایم نسبت به این وضعیت هشدار دادند بلکه معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، معاون میراث فرهنگی سازمان و مدیرکل پایگاه‌های ملی و جهانی نیز به صورت جداگانه به مسوولان شهری و استانداری همدان نامه نوشتند و درخواست کردند هر چه سریع‌تر به وضعیت هگمتانه رسیدگی کنند اما به نظر می‌رسد تا امروز هیچ کدام از نامه‌نگاری‌ها جواب نداده‌اند و متولیان شهری همدان همچنان به حرف خود پایبندند. اما بی‌توجهی به این وضعیت باعث شد ۷۶نفر از هنرمندان و فعالان همدانی در نامه‌یی به وزیر کشور درخواست توجه بیشتر به عملکرد مدیران شهری همدان را بکنند. در نامه هنرمندان و فعالات فرهنگی و مدنی همدان به عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور آمده است؛ «همانطور که مستحضر هستید در اقدامی شتابزده و کارشناسی نشده، بخشی از تپه باستانی هگمتانه بدون موافقت و هماهنگی با سازمان میراث فرهنگی به دستور شورای تامین استان توسط شهرداری همدان آسفالت و قسمتی از آن مبدل به پارکینگ شده است.»همزمان عمارت قدیمی «جنانی» در خیابان شهدا نیز به دلیل کم‌کاری مدیران در حفاظت از این بنا در آستانه ویرانی است.

درحالی که همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سال ٢٠١٨ معرفی شده، ما به عنوان دوستداران میراث فرهنگی این کهن شهر از شما تقاضای رسیدگی، حذف خیابان فوق‌الذکر، حفاظت از عمارت جنانی و توبیخ مدیران ناکارآمدی را داریم که به وظایف اولیه خود در حفظ میراث فرهنگی این شهر آگاه نیستند و هر از گاهی به تخریب و نابودی بخشی از شهر می‌پردازند.»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران