شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 118215 | |

حضور دو نفر از عوامل ایرانی در فیلم «کودک خاموش» برنده جایزه اسکار بهترین فیلم کوتاه باعث شد که بار دیگر نام ایرانی‌ها در تاریخچه نامزدها و برندگان اسکار ثبت شود.

حضور دو نفر از عوامل ایرانی در فیلم «کودک خاموش» برنده جایزه اسکار بهترین فیلم کوتاه باعث شد که بار دیگر نام ایرانی‌ها در تاریخچه نامزدها و برندگان اسکار ثبت شود.

در مراسم نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار که صبح دوشنبه به وقت ایران در امریکا برگزار شد، فیلم «کودک خاموش» در رقابت با 4 فیلم کوتاه دیگر در نهایت موفق شد، جایزه بهترین فیلم کوتاه این جوایز مهم سینمایی را به دست آورد. در این فیلم کوتاه که «کریس اوورتون» انگلیسی آن را کارگردانی کرده، علی فراهانی، فیلمبردار ایرانی مقیم بریتانیا فیلمبرداری را بر عهده داشته است و ساخت موسیقی آن نیز با امیر صادقی‌کنجانی، آهنگساز ایرانی بوده است.

این فیلم کوتاه ۲۰دقیقه‌یی در شاخه بهترین فیلم کوتاه نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار با 4 فیلم دیگر شامل «مدرسه ابتدایی دکالب»، «ساعت ۱۱»، «برادرزاده من اِمت» و «همه ما» برای کسب جایزه رقابت داشت.  علی فراهانی، مدیر فیلمبرداری این فیلم کوتاه یکی از حاضران در سالن دالبی‌تئاتر لس‌آنجلس محل برگزاری مراسم اعطای جوایز اسکار بود؛ اما امیر کنجانی اعلام کرده بود که به سبب رفتار تبعیض‌آمیز مقامات امریکایی با شهروندان ایرانی با وجود داشتن ویزا در این مراسم شرکت نمی‌کند.

داستان فیلم کوتاه «کودک خاموش» که تاکنون چندین جایزه بین‌المللی به دست آورده است درباره کودکی 4ساله و فاقد شنوایی است که زندگی صامتی را پشت سر می‌گذارد؛ تا اینکه یک مددکار اجتماعی به او روش برقراری ارتباط از طریق زبان اشاره را آموزش می‌دهد.

«کودک خاموش» با کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره بین‌المللی «رودآیلند» واجد شرایط رقابت در جوایز اسکار شناخته شده بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران