شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 117174 | |

یک منبع مطلع در روابط عمومی شرکت فرهنگی هنری دل‌آواز با تکذیب خبر وخامت حال استاد محمدرضا شجریان گفت: حال استاد آواز ایران نسبت به گذشته تغییری نکرده و درمان وی همچنان ادامه دارد.

یک منبع مطلع در روابط عمومی شرکت فرهنگی هنری دل‌آواز با تکذیب خبر وخامت حال استاد محمدرضا شجریان گفت: حال استاد آواز ایران نسبت به گذشته تغییری نکرده و درمان وی همچنان ادامه دارد.

این منبع مطلع افزود: موضوع وخامت حال استاد شجریان در واقع یک خبر قدیمی و بازنشر شده از صفحه یک اینستاگرام است. او تاکید کرد: این خبر قبلا نیز تکذیب شده بود و اگر به اینستاگرام مذکور مراجعه شود، خواهید دید که کذب بودن این خبر اعلام شده است. این منبع مطلع شایعات منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی و برخی رسانه‌ها پیرامون وخامت حال استاد آوزاز ایرانی را تکذیب کرد.

به گفته او حال استاد محمدرضا شجریان طی۱۰ماه گذشته تغییری نکرده و علایم بهبود یا تشدید بیماری در وی مشاهده نشده است.

استاد محمدرضا شجریان نوروز 95 با انتشار ویدئوی ضمن تبریک سال نو خبر از ابتلای خود به بیماری سرطان داد و پس از آن تاکنون تحت نظر پزشکان به مداوا مشغول است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در اظهاری نظری در دومین نشست اهالی فرهنگ و هنر با دولتمردان دولت یازدهم با عنوان «ایران فرهنگی در جهان امروز» که 26 اردیبهشت سال جاری برگزار شد با اشاره به دیدارش با استاد محمدرضا شجریان و با بیان اینکه وی اکنون در سلامت است، گفت: روزی که استاد شجریان از امریکا برای ادامه درمان به ایران بازگشت هیچ کس حتی آقای همایون شجریان هم باور نمی‌کرد با وضعیتی که استاد داشت کمتر از یک هفته زنده بماند ولی با عنایت خداوند متعال و تلاش پزشکان ایرانی حال وی رو به بهبودی است.

همچنین همایون شجریان در حاشیه رونمایی از آلبوم تصویری موسیقی «خداوندان اسرار» در فرهنگسرای نیاوران با بیان اینکه دغدغه‌ها و نگرانی‌های بیماری سرطان استاد شجریان همچنان باقی‌ است، گفت: با توجه به وضعیت پدرم اکنون امکان بازگشت او به صحنه موسیقی امکان ندارد و منتظریم مراحل درمانی به خوبی طی شود. شجریان گفت: وضعیت پدرم نسبت به چند ماه قبل بهتر است و 15جلسه رادیوتراپی سنگین کرده است.

به گفته او، رفع آسیب‌های عصبی زمانبر است. از طرفی درمان سرطان نیز زمانبر است باید به ایده‌آل سلامتی استاد برسیم و در نهایت کار شیمی‌درمانی را آغاز کنیم. شجریان در عین حال افزود: البته خوشبختانه وضعیت پدرم نسبت به قبل بهتر شده اما دغدغه‌ها و نگرانی‌های بیماری سرطان همچنان باقی است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران