شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 116348 | |

فرشته احمدی می‌گوید در وضعیت جامعه ما اینکه انتظار داشته باشیم در ادبیاتمان اتفاق خاصی بیفتد بیشتر به درخواست معجزه از نویسنده‌های ایرانی می‌ماند. این داستان‌نویس و منتقد ادبی اظهار کرد:

فرشته احمدی می‌گوید در وضعیت جامعه ما اینکه انتظار داشته باشیم در ادبیاتمان اتفاق خاصی بیفتد بیشتر به درخواست معجزه از نویسنده‌های ایرانی می‌ماند.  این داستان‌نویس و منتقد ادبی اظهار کرد: این حرف که نویسنده‌های ما کم‌ کار شده‌اند تا حدودی درست است ولی در نظر بگیرید هنرمند و نویسنده ایرانی ذهنیت، داشته‌ها، حرف‌ها و سوژه‌هایش را از کجا باید بیاورد؟ انگیزه‌اش را برای نوشتن از کجا باید بیاورد؟ از جامعه. نمی‌توانیم مساله‌یی را بررسی کنیم بدون آنکه زمینه‌هایش را در نظر بگیریم. آیا فکر می‌کنید جامعه ما به قدر کافی به نویسنده‌ها انگیزه می‌دهد؟ همین که آدم‌ها نفس می‌کشند و راه می‌روند یا اینکه شما به من زنگ می‌زنید، عجیب است زیرا در جامعه انگیزه لازم برای انجام کار وجود ندارد. بی‌انصافی است که نویسنده‌ها را از جامعه مجزا بدانیم.

به عقیده او آدم‌ها غمگین‌اند و انگیزه‌یی برای تلاش کردن ندارند برای اینکه نه تاثیر تلاش‌شان را می‌بینند و نه از جامعه انرژی می‌گیرند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران