شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 114258 | |

نمایش «مرغان اینروزی» براساس منطق‌الطیر عطار نیشابوری به کارگردانی هادی کمالی‌مقدم و به شکل کاروانی در سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اجرا می‌شود.

نمایش «مرغان اینروزی» براساس منطق‌الطیر عطار نیشابوری به کارگردانی هادی کمالی‌مقدم و به شکل کاروانی در سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اجرا می‌شود.

هادی کمالی‌مقدم کارگردان و بازیگر که پیش از این تجربه اجرای آثار نمایشی در خارج از فضاهای متعارف تئاتر را در کارنامه کاری‌اش دارد، درباره جدیدترین تجربه کارگردانی خود به مهر گفت: به همراه مینا بزرگمهر و براساس منطق‌الطیر عطار نیشابوری نمایشنامه «مرغان اینروزی» را نوشتیم. کارگردانی این اثر برعهده من است و مینا بزرگمهر نیز علاوه بر بازی و طراحی لباس، کارگردانی هنری نمایش را هم عهده‌دار است.

او درباره وضعیت اجرای «مرغان اینروزی» افزود: این نمایش قرار است در بخش آف استیج سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اجرا شود و پس از آن تصمیم داریم در اواخر فصل بهار یا اوایل فصل تابستان سال ۹۷، اجرای عمومی این اثر را در فضایی مناسب داشته باشیم. کمالی‌مقدم با بیان اینکه نمایش «مرغان اینروزی» به شکل کاروانی اجرا می‌شود، درباره شکل اجرای این اثر نمایشی توضیح داد: در این اجرا، تماشاگر وارد فضا شده و با گروه همراه می‌شود. در واقع روند اجرا مانند یک سفر است و مخاطب نیز سفر خود را در این اجرا دارد. «مرغان اینروزی» براساس فضاهای پیرامون تالار وحدت طراحی شده و ما کار را از کارگاه دکور تالار وحدت شروع می‌کنیم و وارد پارکینگ تالار می‌شویم. از آنجا وارد حیاط تالار، سپس به سمت حوض حرکت می‌کنیم و پس از آن وارد لابی اول، راه‌پله‌ها و لابی دوم تالار وحدت خواهیم شد و بخش‌های مختلف نمایش را اجرا خواهیم کرد. او با اشاره به اینکه ساعت اجرای نمایش ساعت ۱۵ خواهد بود، گفت: دلیل اینکه این ساعت را برای اجرای نمایش انتخاب کردیم این است که می‌خواهیم از نور روز هم استفاده کنیم و در عین حال با اجراهای تالار وحدت و تالار حافظ نیز تداخل نداشته باشیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران