شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 112799 | |

هیات داوری انجمن صنفی شرکت‌ها و موسسات فیلمسازی ایران (آیفیک)، کاندیدا‌های دریافت بهترین اثر جشنواره سینما حقیقت از نگاه صنفی خود را معرفی کرد.

هیات داوری انجمن صنفی شرکت‌ها و موسسات فیلمسازی ایران (آیفیک)، کاندیدا‌های دریافت بهترین اثر جشنواره سینما حقیقت از نگاه صنفی خود را معرفی کرد.

علیرضا حسینی سخنگوی هیات داوری آیفیک در جشنواره سینما حقیقت با اعلام این خبر افزود: هیات مذکور پس از تماشای کلیه فیلم‌های راه‌ یافته به بخش مسابقه ملی یازدهمین جشنواره سینما حقیقت، ۱۱ فیلم را دارای شرایط مدنظر انجمن صنفی تشخیص داد. فیلم‌های وازاریه تولید شده در موسسه افرافیلم ایرانیان، قصه بلوار تولید شده در موسسه هنرهای تصویری راش، پنج‌شنبه سوری تولید شده در موسسه روشنای مشرق زمین، پدر پروانه‌ها تولید شده در شرکت یاسین فیلم، دست‌های خالی تولید شده در موسسه رسانه فکر فردا، قاضی و مرگ تولید شده در موسسه مستند موج نو، بی‌گدار تولید شده در موسسه مزرعه فیلم ایرانیان، ‌ها سوخته تولید شده در شرکت امروز فیلم، محیط‌بان و پلنگ تولید شده در موسسه تصویر حیات‌وحش، میکل‌آنژ افغانستان تولید شده در موسسه نجوای زلال هنر، مادرم ایل من تولید شده در موسسه تندیس فیلم سپاهان فیلم‌هایی هستند که هیات داوری آنها را واجد شرایط داوری برای دریافت این جایزه تشخیص داد.

به گزارش ایلنا، علیرضا حسینی گفت: از نظر صنف ما (آیفیک) ورود بخش خصوصی در قالب شرکت‌ها و موسسات فیلمسازی می‌تواند کمک شایانی به تولید آثار ارزشمند در حوزه سینمای مستند کند و در عین حال در جذب مخاطب و اکران توفیق یابد. زمانی که یک اثر مستند در یک شرکت یا موسسه تولید می‌شود از ایده تا طرح و تولید تا پخش و اکران در بازار‌ها و جشنواره‌های ملی و بین‌المللی و رسانه‌های مجازی به شکل دقیق و حرفه‌یی مورد بررسی و مداقه قرار می‌گیرد. به عنوان مثال فیلم مستند «صفر تا سکو» تولید شده در موسسه اندیشه پردیس جم دارای این ویژگی مهم است و اکنون به‌عنوان نخستین اثر مستند اکران شده در سینماهای کشور، توانسته دوشادوش سینمای داستانی، در جذب مخاطب رقابت کند. اهدای این جایزه می‌تواند شرکت‌ها و موسسات فیلمسازی کشور را ترغیب کند که در حوزه سینمای مستند وارد شده و برای تولید آثار ارزشمندی که در جذب مخاطب موفق باشد، سرمایه‌گذاری نماید و رویکرد امسال جشنواره سینما حقیقت به اهمیت حضور شرکت‌ها و موسسات فیلمسازی در تولید آثار مستند ستودنی است.

علیرضا حسینی در ادامه کاندیداهای هیات داوری را اعلام کرد: وازاریه (افرا فیلم ایرانیان)، محیط‌بان و پلنگ (تصویر حیات وحش)، دست‌های خالی (رسانه فکر فردا)، قصه بلوار (هنرهای تصویری راش) و قاضی و مرگ (مستند موج نو) که از بین کاندیدا‌ها در روز اختتامیه به یک اثر تندیس ویژه آیفیک و لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا خواهد شد.

علیرضا حسینی مدیرعامل شرکت کارمانیا فیلم پارسه تهیه‌کننده مستند که سابقه عضویت در هیات موسس و شورای داوری و کمیته بررسی شرایط تهیه‌کنندگی در حوزه نمایش خانگی را دارد، وی در این دوره جشنواره سینما حقیقت سمت مشاور دبیر جشنواره را نیز عهده‌دار است و طهورا ابوالقاسمی مدیرعامل موسسه اندیشه پردیس جم عضو شورای داوری آیفیک و تهیه‌کننده سینما و نادر رضایی مدیرعامل شرکت صدای امواج نوفه عضو هیات‌مدیره آیفیک و صدابردار باسابقه سینما و تلویزیون هیات داوری آیفیک در یازدهمین جشنواره فیلم مستند ایران (سینما حقیقت) را تشکیل می‌دهند.

یازدهمین جشنواره «سینما حقیقت» به‌عنوان اصلی‌ترین رویداد سینمای مستند و با دبیری سیدمحمدمهدی طباطبایی از تاریخ ۱۹ تا ۲۶ آذر در پردیس سینمایی چارسو در حال برگزاری است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران