شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 111256 | |

فیلم انیمیشن «رهایی از بهشت» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی نوری اسکویی برنده جایزه بهترین فیلم انیمیشن فستیوال فیلم فورت مک‌موری (YMMIFF) شد.

فیلم انیمیشن «رهایی از بهشت» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی نوری اسکویی برنده جایزه بهترین فیلم انیمیشن فستیوال فیلم فورت مک‌موری (YMMIFF) شد.

در این فستیوال که هفتمین سالگرد خود را جشن می‌گرفت و بین روزهای دهم تا دوازدهم نوامبر برگزار شد، این انیمیشن ایرانی در بخش «بهترین انیمیشن، اثر تجربی یا موزیک ویدیو» جایزه اصلی را از آن خود کرد.

به گزارش مهر، انجمن فیلمسازان فورت مک‌موری که جوایز این فستیوال را تقدیم می‌کند، امسال روی‌هم‌رفته ۶ جایزه اعطا کرد که جوایز دیگر شامل جایزه بهترین فیلم کوتاه، بهترین نقش‌آفرینی، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم سینمایی و جایزه اسپیریت وود بوفالو می‌شدند. در برنامه امسال این فستیوال که در شهر آلبرتا واقع در کانادای غربی برگزار می‌شود، ۲۴ فیلم خارجی و ملی، یک بلاکباستر هالیوودی یعنی «جنگ ستارگان: نیرو بیدار می‌شود»، چند فیلم منتخب تولید محلی و چند فیلم کوتاه که طی قسمت «چالش ۴۸ ساعتی» آن ساخته شدند، به نمایش درآمدند.

این فستیوال همچنین چند ورک‌شاپ سینمایی برگزار کرد.

«رهایی از بهشت» تا به حال جوایز و افتخارات بسیاری را از آن خود کرده است. این فیلم انیمیشن بلند سینمایی توسط علی نوری اسکویی بر مبنای فیلمنامه مجید آسودگان ساخته شده و اسکویی در همراهی با سیدوحید علیایی آن را تهیه کرده است.

داستان فیلم در کشوری در حال جنگ می‌گذرد که یک نویسنده زن و آموزگار باید با دو دانش‌آموز راهی سفری شود که زندگی آنها را تغییر می‌دهد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران