شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 110599 | |

کنسرت دولتمند خالف، هنرمند تاجیکستانی در جشنواره فارسی‌زبانان اروپا برگزار می‌شود همچنین گروه موسیقی ایرانی «کلون زمان» در فستیوال بین‌المللی هنر دهلی به اجرای برنامه می‌پردازد.

کنسرت دولتمند خالف، هنرمند تاجیکستانی در جشنواره فارسی‌زبانان اروپا برگزار می‌شود همچنین گروه موسیقی ایرانی «کلون زمان» در فستیوال بین‌المللی هنر دهلی به اجرای برنامه می‌پردازد.

به گزارش ایسنا، کنسرت گروه «فلک» تاجیکستان با رهبری دولتمند خالف، خواننده و موسیقیدان برجسته این کشور در بخش جنبی نخستین جشنواره هنر فارسی‌زبانان اروپا برگزار می‌شود.

دولتمند خالف موسیقیدان، نوازنده و خواننده بنام تاجیک است که در طول سال‌ها فعالیت هنری خود افتخارات داخلی و بین‌المللی بسیاری را برای کشورش به ارمغان آورده است. این هنرمند که اغلب آهنگ‌ها و آوازهایش برگرفته از اشعار مولاناست چندی پیش نشان طلایی کشور فرانسه را نیز از ژاک شیراک، رییس‌جمهور وقت این کشور دریافت کرد.

درحال حاضر چند آلبوم از گزیده آثار این هنرمند در ایران نیز منتشر شده است. همین پیوند و قرابت با فرهنگ و ادبیات فارسی در کشور ایران نیز باعث شد تا گروه «فلک» در نخستین جشنواره بین‌المللی فارسی‌زبانان اروپا در کنار دو کنسرت از کشور افغانستان و کنسرت سیمرغ همایون شجریان حضور پیدا کند.

نخستین جشنواره هنری فارسی‌زبان اروپا به همت انجمن فرهنگی- هنری پرشیانا ژانویه ۲۰۱۸ در پاریس برگزار می‌شود. همچنین گروه موسیقی «کلون زمان» به سرپرستی حمید قنبری ۲۰و ۲۱ آبان ماه در فستیوال بین‌المللی هنر دهلی به اجرای برنامه می‌پردازد. حمید قنبری سرپرست گروه درباره این اجراها گفت: قطعات اجرایی این گروه با محوریت ریتم و سازهای کوبه‌یی است که برخی از این قطعات با همراهی سنتور اجرا خواهند شد. مجنون، چهل ضربی، بسته بال، زرد، پژمرده و... قطعاتی هستند که در این شب‌ها برای دوستداران هنر موسیقی اجرا می‌شوند. فستیوال بین‌المللی هنر دهلی سالانه ٩٠٠هنرمند از رشته‌های مختلف هنری مانند موسیقی، رقص، نقاشی، تئاتر، ادبیات و... را در بیش از 40سالن ازجمله سالن‌های کنسرت روباز و سرپوشیده، دانشگاه‌ها، سالن‌های کنفرانس و نمایشگاه‌ها میزبانی کرده و توجه میلیون‌ها هنردوست را به خود جلب می‌کند. فستیوال بین‌المللی هنر دهلی که از مطرح‌ترین فستیوال‌های چند رشته‌یی هند است از تاریخ دهم تا بیست و پنجم نوامبر مصادف با ۱۹تا ۴ آذر ماه برگزار می‌شود. گروه موسیقی«کلون زمان» از ایران در دو روز این جشنواره اجرای برنامه خواهد داشت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران