شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 110118 | |

مدیر انجمن موسیقی استان لرستان از تشکیل یک ارکستر بزرگ موسیقی متشکل از سازهای موسیقی ایرانی و تاسیس خانه کمانچه و مکتب‌خانه موسیقی در خرم‌آباد خبر داد.

مدیر انجمن موسیقی استان لرستان از تشکیل یک ارکستر بزرگ موسیقی متشکل از سازهای موسیقی ایرانی و تاسیس خانه کمانچه و مکتب‌خانه موسیقی در خرم‌آباد خبر داد.

به گزارش مهر، امین عباسیان مدیر انجمن موسیقی استان لرستان گفت: به همت حجت‌الاسلام حمیدرضا حنان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان و فرید رحمتی معاون هنری وی و همکاری انجمن موسیقی لرستان تصمیم گرفته شد تا ارکستر بزرگ موسیقی لرستان به‌زودی در این استان تشکیل شود. وی ادامه داد: یکی از مسائلی که در ماه‌های اخیر مشغول پیگیری آن بودیم تشکیل یک ارکستر بزرگ برای شناسایی استعدادها و هنرمندان جوانی بود که می‌توانند حضور فعال و جدی در عرصه اجراهای ارکسترال داشته باشند. باتوجه به حضور جوانان مستعد و پتانسیل موجود در موسیقی لرستان وجود یک ارکستر بزرگ که بتواند قابلیت‌های این موسیقی را معرفی کند، لازم بود که با رایزنی با مدیران ارشاد استان لرستان این امر محقق شد. مدیر انجمن موسیقی استان لرستان گفت: فراخوان عضوگیری «ارکستر بزرگ موسیقی استان لرستان» طی روزهای آینده اعلام می‌شود و تمام هنرمندانی که موفق به حضور در مجموعه ثابت ارکستر شوند از مزایای بیمه بدون نوبت برخوردار می‌شوند. همچنین قرار است یکی از هنرمندان برگزیده موسیقی کشورمان به عنوان رهبر ارکستر در کنار ما باشد. عباسیان درباره نحوه تاسیس مکتب‌خانه موسیقی استان لرستان و خانه کمانچه نیز توضیح داد: تاسیس مکتب‌خانه موسیقی استان لرستان و خانه کمانچه ازجمله مواردی بود که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، انجمن موسیقی ایران و انجمن موسیقی استان لرستان پیگیری شد اما باتوجه به اینکه مکان مناسبی برای تاسیس این مجموعه‌ها نداشتیم کار با موانعی روبه‌رو شد. خوشبختانه در جلسه‌یی که امروز برگزار کردیم با حمایت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان لرستان خانه‌یی قدیمی در خرم‌آباد به این امر اختصاص داده شد و به‌زودی کارهای مربوط به تاسیس این مکان را با جدیت دنبال می‌کنیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران