شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 104866 | |

مدیر بخش نمایشگاه‌های خارجی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در نشست خبری نمایشگاه کتاب پکن گفت: هیاتی ۸۰نفره ازکشورمان در این رویداد فرهنگی حضور خواهد داشت.

مدیر بخش نمایشگاه‌های خارجی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در نشست خبری نمایشگاه کتاب پکن گفت: هیاتی ۸۰نفره ازکشورمان در این رویداد فرهنگی حضور خواهد داشت.  به گزارش ایسنا، نشست خبری بیست‌وچهارمین دوره نمایشگاه کتاب پکن با حضور محمدرسول الماسیه، رایزن فرهنگی ایران در چین، غلامرضا نوعی، مدیر بخش نمایشگاه‌های خارجی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و جائو خایون از مدیران برگزارکننده نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن روز جمعه (۲۰ مرداد) در پکن برگزار شد.  غلامرضا نوعی، مدیر بخش نمایشگاه‌های خارجی به تشریح برنامه‌های حضور ایران در نمایشگاه کتاب پکن پرداخت و گفت: ۹ نویسنده شناخته ‌شده از ایران در غرفه حضور دارند.

همچنین سه گروه موسیقی در مدت برگزاری نمایشگاه در غرفه ایران به اجرای برنامه می‌پردازند.  او در ادامه معرفی برنامه‌های ایران گفت: نمایش بیش از ۹۵۰ عنوان کتاب در زمینه‌های مختلف، حضور

۱۳ ناشر، ۳ آژانس ادبی، برگزاری هفته فیلم ایران در موزه ملی چین و حضور ۳ تصویرگر از جمله برنامه‌های دیگر غرفه ایران در نمایشگاه است.  نوعی افزود: نمایش ۷۰ اثر تصویرگری از تصویرگران ایران، معرفی پیشکسوتان معاصر اهل قلم ایران، معرفی صنعت نشر ایران و معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از برنامه‌های دیگری است که در غرفه ایران اجرا می‌شود.  او به شعار حضور ایران در این دوره از نمایشگاه نیز اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران با شعار «ایران، رویای رنگین جاده ابریشم» به‌عنوان مهمان ویژه در این دوره از نمایشگاه کتاب پکن حضور پیدا می‌کند.

محمدرسول الماسیه، رایزن فرهنگی ایران در چین نیز در این نشست گفت: ایران و چین مفتخر هستند که بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب را در قاره آسیا برگزار می‌کنند. دو کشور دارای سابقه تاریخی و صاحب تمدن هستند. ایران در غرب آسیا و چین در شرق آسیا، در عصر احیای جاده ابریشم تلاش شایسته‌یی خواهند کرد تا رشته اتصال کشورها در جهان مدرن را با الگوی سازنده و پویای جاده ابریشم تاریخی ایجاد و مستحکم کنند. رایزن فرهنگی ایران در پکن در پایان سخنان خود گفت: ما فرصت نمایشگاه کتاب را مغتنم دانستیم تا جلوه‌هایی از فرهنگ ایران در زمینه‌های مختلف فیلم، موسیقی، هنرهای تجسمی، نویسندگی و تصویرگری را در غرفه ایران به نمایش بگذاریم. در مدت نمایشگاه شخصیت‌های فرهنگی و هنری بزرگی از ایران در این رویداد مهم فرهنگی حضور خواهند داشت.  بیست و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب پکن از تاریخ اول تا ۵ شهریورماه برگزار می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران