شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 104723 | |

20اثر به بخش جوانه‌های نمایش ایرانی هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی راه‌ یافت. به گزارش ایلنا، در میان 20 نمایش‌ پذیرفته شده توسط ستاد جشنواره، نمایشنامه‌هایی از حمید امجد و زنده‌یاد محمود استادمحمد به چشم می‌خورد که به شیوه‌هاى مختلف نمایش ایرانی از جمله نقالی، تخت‌حوضى و شبیه‌خوانی به اجرا در خواهند آمد.

20اثر به بخش جوانه‌های نمایش ایرانی هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی راه‌ یافت.

به گزارش ایلنا، در میان 20 نمایش‌ پذیرفته شده توسط ستاد جشنواره، نمایشنامه‌هایی از حمید امجد و زنده‌یاد محمود استادمحمد به چشم می‌خورد که به شیوه‌هاى مختلف نمایش ایرانی از جمله نقالی، تخت‌حوضى و شبیه‌خوانی به اجرا در خواهند آمد.

در بخش نمایش‌های سنتی ایرانی، 5 نمایش با نام‌های «ازدواج روستایی» نوشته و کارگردانی سیدمسعود حسین‌نژاد از سبزوار، «پستو‌خانه» نوشته حمید امجد به کارگردانی ویدا (مائده) موسوی از اصفهان، «دیوان تئاترال» نوشته محمود استادمحمد به کارگردانی علی (آرش) فلاحت‌پیشه از تهران، «مجلس زال و رودابه» نوشته و کارگردانی محمد حاج‌محمدی از کرج، «مضحکه غول چراغ جادو» نوشته و کارگردانی مهدی ملکی از تهران برای حضور در جشنواره هجدهم پذیرفته شده‌اند.

در بخش نقالی نیز مجالس نقل، «حکایت بانو گشسب و فرامرز...» توسط بهار فهرستی از تهران، «داستان بیژن و منیژه» توسط ویانا پرویزیان از تهران، «داستان‌های شاهنامه به زبان کودکانه» توسط آندیاحیدری از کرمانشاه، «رستم و اشکبوس» توسط یکتا سادات‌مالکی از بوشهر، «رستم و سهراب» توسط گلبرگ اسدی و باران دارپوئی از همدان، «رستم و اکوان دیو» توسط علیرضا متشفع از اهواز، «زال و سیمرغ» توسط اسما رنجبری از تبریز، «گردآفرید» توسط حورا تیلا از آبادان، « نقل رستم و اشکبوس» توسط محمد میرزاپور از کرج، «نقل رزم رستم و اسفندیار» توسط کیمیا یعقوبی‌گودرزی از تهران و «هفت‌خوان رستم» توسط محمدجواد خاک‌نژاد از مشهد به اجرا در خواهند آمد.

در بخش شبیه‌خوانی، مجالس «تعزیه علی اکبر(ع)» به سرپرستی داوود بهمنی از تهران، «جوانمرد قصاب» نوشته میرعزا و به سرپرستی امیر سلیمانی‌مقدم از تهران، «حضرت عباس(ع)» به سرپرستی نصرالله باباعلی از تفرش و «مهمانی امام حسین (ع)» به کارگردانی حسین سلجوقی‌نژاد از کرمان به جشنواره راه پیدا کرده‌اند.

هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی‌سنتی با دبیری داوود فتحعلی بیگی از 8 تا 15شهریورماه 1396 در تهران برگزار می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران