شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 104717 | |

جیمز کومی مدیر سابق اف ‌بی‌ آی که توسط ترامپ برکنار شد، اعلام کرده درحال نوشتن یک کتاب است. آسوشیتدپرس در این باره گفته که مدیر سابق اف‌بی‌آی قول داده است کتابش دربرگیرنده حقایق ناشنیده از حرفه‌اش باشد. پیش‌بینی می‌شود که او بتواند با استفاده از تجربه سیاسی ‌خود اطلاعاتی از کمیته امنیتی سنا را نیز بروز دهد.

جیمز کومی مدیر سابق اف ‌بی‌ آی که توسط ترامپ برکنار شد، اعلام کرده درحال نوشتن یک کتاب است.

آسوشیتدپرس در این باره گفته که مدیر سابق اف‌بی‌آی قول داده است کتابش دربرگیرنده حقایق ناشنیده از حرفه‌اش باشد.  پیش‌بینی می‌شود که او بتواند با استفاده از تجربه سیاسی ‌خود اطلاعاتی از کمیته امنیتی سنا را نیز بروز دهد.

«فلترون بوکز» قراردادی برای انتشار این کتاب به مبلغ ۲میلیون دلار با این چهره امنیتی امضا کرده است. با این حال این کتاب که قرار است بهار منتشر شود یک رمان جاسوسی نیست بلکه کتابی غیرداستانی متمرکز بر شغل و تجربیات این چهره در دولت امریکا خواهد بود. باب میلر، رییس این انتشاراتی با صدور بیانیه‌یی از کومی به عنوان استاد شوک در قصه‌های کاخ سفید یاد و اعلام کرد، وی حکایت‌های ناشنیده‌یی را از حرفه طولانی‌مدت خودش در کاخ سفید برای بیان کردن دارد. او افزود: کومی در دوران چندین رییس‌جمهوری در این شغل حضور داشت و به همین دلیل می‌تواند اطلاعات جالبی از کریدورهای قدرت و درس‌های به یاد ماندنی را بیان کند. این خبر اندکی پس از آن منتشر شد که سنا نام جانشین وی را در اف‌بی‌ای اعلام کرد و از کریستوفر ورای نام برد. ترامپ ورای را به این منظور انتخاب کرده و او کسی است که به عنوان دستیار در دوران جورج دبلیو بوش کار می‌کرد. کنار گذاشتن رییس اف‌بی‌آی به دنبال بالا گرفتن اختلافات و تشکیل کمیته تحقیق برای چگونگی ارتباط بین ترامپ و پوتین در جریان انتخابات اخیر امریکا مطرح شد. کومی هر چند اعلام می‌کند از هر دو طرف این مجادله متنفر است اما او فردی است که با انتشار ایمیل‌های هیلاری کلینتون در اوج رقابت‌های انتخاباتی به پیروزی ترامپ کمک شایانی کرد. او از این عمل خودش دفاع می‌کند. بعدها ترامپ نیز تایید کرد که تیر خلاص را به هیلاری کلینتون، کومی زد. جیمز کومی برای تشریح رویدادهای پیرامون روابط روسیه و نزدیکان ترامپ و دخالت مسکو در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ مقابل اعضای کمیته اطلاعات مجلس سنا شهادت داد. این نخستین حضور عمومی کومی پس از اخراج شدن توسط ترامپ در تاریخ نهم ماه مه ‌بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران