شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 103355 | |

خسرو شکیبایی ساعت ۴ صبح 28 تیر 1387، در بیمارستان پارسیان تهران به دلیل (سرطان کبد و نارسایی قلبی) چشم از جهان فروبست. خسرو شکیبایی تحصیلاتش را در رشته بازیگری در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران به پایان برد.

خسرو شکیبایی ساعت ۴ صبح 28 تیر 1387، در بیمارستان پارسیان تهران به دلیل (سرطان کبد و نارسایی قلبی) چشم از جهان فروبست. خسرو شکیبایی تحصیلاتش را در رشته بازیگری در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران به پایان برد. تا پیش از انقلاب فقط در عرصه تئاتر فعالیت داشت و فعالیت حرفه‌یی در عرصه سینما را با بازی در فیلم «خط قرمز» به کارگردانی مسعود کیمیایی آغاز کرد. خسرو شکیبایی در نزدیک به ۴۰ فیلم سینمایی بازی کرد. بازی در نقش حمید هامون در فیلم هامون ساخته داریوش مهرجویی یکی از ماندگارترین نقش‌هایی است که ایفا کرده‌ است. او علاوه بر هنرنمایی در نقش‌آفرینی سینما و تئاتر و تلویزیون، برخی سروده‌های فروغ فرخزاد، سهراب سپهری، سید علی صالحی و محمدرضا عبدالملکیان را به صورت دکلمه اجرا کرده بود.

خسرو شکیبایی زیاد اهل مصاحبه نبود و آن را کاری بس مشکل می‌دانست و معتقد بود: «مصاحبه برای من مثل راه رفتن روی لبه تیغ است و همیشه می‌ترسم که پایم ببرد یا پرت شوم.»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران