شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 103218 | |

گزارش جدید سازمان جهانی گردشگری حاکی از رشد متوسط ۶‌ درصدی گردشگری بین‌المللی در 4ماهه نخست سال ۲۰۱۷ در مقایسه با سال گذشته میلادی است.

 گزارش جدید سازمان جهانی گردشگری حاکی از رشد متوسط ۶‌ درصدی گردشگری بین‌المللی در 4ماهه نخست سال ۲۰۱۷ در مقایسه با سال گذشته میلادی است.

براساس این گزارش که طبق آمار و ارقام حد فاصل بین ماه‌های ژانویه تا آوریل سال ۲۰۱۷میلادی منتشر شده، گردشگری بین‌المللی علاوه‌ بر رشد ۶‌ درصدی در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته به بالاترین سطح از اطمینان کسب وکار در یک دهه اخیر همچنین رشد پایدار در مقاصد مهم گردشگری همراه بوده است.

در 4ماه نخست سال ۲۰۱۷ در مجموع ۳۶۹میلیون گردشگر بین‌المللی(گردشگرانی که حداقل یک شب را در مقصدی سپری کرده‌اند) در سراسر جهان سفر کرده‌اند که ۲۱میلیون بیشتر از آمارهای سال گذشته است.  بیشترین رشد گردشگری بین‌الملل در 4ماه نخست سال جاری با ۱۰‌درصد مربوط به خاورمیانه است و پس از آن آفریقا با رشد ۸درصدی، اروپا، آسیا و اقیانوسیه هر کدام با ۶‌ درصد رشد و امریکا با ۴‌درصد رشد روند مثبت خود را حفظ کرده‌اند.  گردشگری بین‌المللی در اروپا پس از گذر از سال پرفراز و نشیب ۲۰۱۶ با رشد ۶‌ درصدی در 4ماه نخست امسال روبه‌رو بوده و اعتماد گردشگران به چند مقصد مهم که به سبب اتفاقات تروریستی تحت تاثیر قرار گرفته بودند، بازگشته است و دیگر کشورهای منطقه نیز رشد پایداری داشته‌اند. آمارها مربوط به قاره اروپا به ویژه در بخش جنوبی و مدیترانه‌یی رشد بیشتری داشته و از یک‌ درصد در ۴ماه ابتدایی سال ۲۰۱۶ به ۹‌درصد در مدت مشابه سال جاری رسیده است. غرب و شمال اروپا نیز در این بازه زمانی به ترتیب ۴و ۹‌درصد رشد در عرصه جذب گردشگری بین‌الملل داشته‌اند و منطقه اروپا مرکزی و شرقی نیز همچون سال گذشته ۴‌درصد رشد ثبت کرده‌اند.  در منطقه آسیا و اقیانوسیه میزان ورود توریست‌های خارجی از ابتدای سال تا پایان آوریل متوسط ۴‌درصد رشد داشته و در این میان منطقه آسیای شرقی با ۱۴‌درصد رشد پیشتاز بوده و پس از آن مناطق اقیانوسیه، جنوب شرق آسیا و شمال شرق آسیا به ترتیب با رشد ۷، ۶ و ۵‌ درصدی قرار گرفته‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران